Oscar adayları açıklandı

Video: Oscar adayları açıklandı
<a class="in-news-link" href="/sinema" target="_blank" title="Sinema haberleri">Sinema</a> dünyasının en prestijli ödülü <a class="in-news-link" href="/oscar" target="_blank" title="Oscar haberleri">Oscar</a>'larda adaylar açıklandı."<a class="in-news-link" href="/the-shape-of-water" target="_blank" title="The Shape of Water haberleri">The Shape of Water</a>" 13 daldaki adaylığıyla en fazla öne çıkan yapım olurken, Aktris Meryl Streep 21. kez aday olarak rekorunu geliştirdi. 90. <a class="in-news-link" href="/akademi-odulleri" target="_blank" title="Akademi Ödülleri haberleri">Akademi Ödülleri</a> 4 Mart'ta sahiplerine kavuşacak.

Sinema dünyasının en prestijli ödülü Oscar'larda adaylar açıklandı."The Shape of Water" 13 daldaki adaylığıyla en fazla öne çıkan yapım olurken, Aktris Meryl Streep 21. kez aday olarak rekorunu geliştirdi. 90. Akademi Ödülleri 4 Mart'ta sahiplerine kavuşacak.

Beyazperdenin en ünlü ve en prestijli ödülü Oscar için yarışacak adaylar belli oldu. 24 kategoride yer alacak filmler, yönetmenler ve oyuncular altın heykelciği evlerine götürmek için bir yarışacak. Oscar adayları arasında Meksikalı yönetmen Guillermo Del Toro'nun fantastik aşk hikayesi The Shape of Water dikkatleri üzerine topladı. Film 13 dalda aday gösterildi. "The Shape of Water"ı İkinci Dünya Savaşı'ndaki büyük kurtarma operasyonunu anlatan "Dunkirk" 8, "Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri" ise 7 dalda adaylıkla izledi.

En iyi film dalında savaş dönemlerini ele alan filmler göze çarpıyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında İngiltere Başbaşkanı Winston Churchill'i anlatan dönem filmi "Darkest Hour" ve Vietnam Savaşı zamanındaki Amerikan medyasını ele alan "The Post" filmi en iyi film ödülüne aday gösterildi.

En iyi kadın oyuncu dalında Meryl Streep "The Post" filmdeki rolüyle 21. kez aday olarak kendi rekorunu geliştirdi. Streep'e bu yıl "Ben, Tonya" filmindeki rolüyle Margo Robi, The Shape of Water'da başrolü oynayan Sally Hawkins rakip olacak.

Filmlerin yönetmen koltuklarında oturanlar da Oscar için yarışacak. Dunkirk filmiyle Christopher Nolan, Get Out filmiyle Jordan Peele, The Shape of Water'la da Guillermo Del Toro en iyi yönetmen ödülüne aday gösterildi.

3 Oscar ödüllü Daniel Day Lewis, Phantom Threat'teki rolüyle bir kez daha en iyi erkek oyuncu ödülü adayı oldu. Darkest Hour filmdeki Winston Churchill rolüyle Gary Oldman, Roman J. İsrael Esq. filmindeki başrolüyle de Denzel Washington Oscar için yarışacak.

Oscar adaylarının açıklanması bir de buruk haber getirdi. Altın Küre kazanan Fatih Akın'ın "In The Fade" filmi en iyi yabancı film dalında aday olamadı. Bu yıl 90. kez düzenlenecek Akademi Ödülleri 4 Mart'ta ünlü komedyen ve talk şovcu Jimmy Kimmel'ın sunuculuğunda Kaliforniya'daki Dolby Tiyatrosu'nda sahibini bulacak.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS