Vizyondakiler - 11 Mayıs 2018

Video: Vizyondakiler - 11 Mayıs 2018
Bu hafta sinemalarda vizyona 7 yeni <a class="in-news-link" href="/film" target="_blank" title="film haberleri">film</a> girdi...

Bu hafta sinemalarda vizyona 7 yeni film girdi...

"Aşkın gören gözlere ihtiyacı yok"

Onur Ünlü'nün yönetmenliğinde yeni bir polisiye filmi bu hafta bizleri bekliyor. Salim, 30 yaşlarında bir cinayet masası dedektifidir. İçine kapanıktır. Yeni bir cinayet davası üzerine çalışırken, bir süredir devam etmekte olduğu göz tedavisinin sonuç vermediğini ve zamanla tamamen kör olacağını öğrenir. Cinayete kurban giden kişi de kördür. Filmde olaylar geliştikçe salim daha da körleşir. Ya da salim körleştikçe olaylar gelişir.

"Kral Şakir oyun zamanı"

Kral Şakir oyun zamanı, haftanın yerli animasyon filmi. Laboratuvarda yapılan bir deney hiç beklenmedik sonuçlar doğurur. Deney sonucu Fil Necati'nin telefonundaki oyun ile gerçek dünya arasında bir kapı açılır. Şakir'in ne yapıp edip dünyayı kurtarması gerekir. Ailesi ile kendini Fil Necati'nin cep telefonunun içindeki oyunda bulan Şakir, gerçek dünya sona ermeden bütün oyunları tamamlayıp oyunu durdurmalıdır.

"Eyvah anne oluyorum"

Avril ve annesi Mado birbirlerinden daha fazla farklı olamazlardı. 30 yaşında olan Avril annesinin tam tersi, her daim çocuksu, kaygısız ve küstahtır. Bu iki farklı kadın aynı zamanda hamile kaldıklarında aynı evi paylaşmak zorunda kalır. Ardından olaylar başlar.

"10 X 10"

Dışarıdan sıradan bir adam olarak gözüken Lewis, aslında pek de öyle değildir. Onun Cathy'ye karşı gizli bir takıntısı vardır. Genç kadından intikam almayı düşünen Lewis, en ince ayrıntısına kadar her şeyi hesapladığı bir plan yapar ve Cathy'yi kaçırır. Onu oldukça küçük, ses yalıtımlı bir odaya kiltiler. Lewis'in bunu yapmasının Cathy'nin karanlık bir sırrını itiraf etmesini sağlamaktır. Fakat Cathy'nin pes etmeye niyeti yoktur.

"Mr. Gay Syria"

Ayşe Toprak'ın yönetmenliğini üstlendiği belgesel film, Halepli berber, iki eşcinsel Suriyeli mültecinin, hayatlarını yeniden yaratmaya çalışırken yaşadıklarını anlatıyor. Belgesel, Suriye'de ve muhafazakar aile içinde eşcinsel olmayı bu iki berberin hayatı üzerinden irdeliyor...

"Murtaza"

Çocukları İstanbul'da yaşayan Sabure ve Murtaza bir dağ köyünde yaşamaktadırlar. Kızlarının ölüm haberini alan Murtaza, Sabure'nin hastalanmaması için ona bu haberi vermek istememektedir. Bu durum Sabure'nin giderek sessizleşmesine engel olamayacaktır.

"Hemşire"

Sıkıntılı günler geçiren, sürekli kilo vermek ve yemek yeme arasından gidip gelen Leyla, yaşadığı hayattan bunalmış, yeni bir hayata başlama ihtiyacı hissetmektedir. Tüm sorunlarını F tipi ceza evinden gelen bir hastasıyla paylaşmaya başlar. Film, bu hemşire ve hastanın arasındaki bağı anlatır.

 

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS