Bali gezi rehberi | Mutlaka görülmesi gereken yerler

Bali gezi rehberi | Mutlaka görülmesi gereken yerler

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Endonezya'nın Bali Adası. Nam-ı diğer cennet rüyası... Turistlerin uğrak mekanı olan ada, kalabalık sokakları, mutfağı, Hint Okyanusu ile görenleri büyülüyor. Giden bir kere daha gitmek istiyor. Bali'yi sizler için gezdik ve mutlaka görülmesi gereken yerleri derledik.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ülkemizden çok uzaklarda bulunduğu halde Türkiye'de birçok turistin ziyarette bulunduğu, kültürünü tanımaya çalıştığı, tatil yaptığı bölgelerden bir tanesi de Endonezya'nın popüler Adası Bali’dir. Son yıllarda hem ülkemizden hem de dünyanın çeşitli ülkelerinden Bali Adası ziyaretçi akınına uğruyor. 

Başkenti Denpasar olan adanın çevresi mercan kayalıkları ile çevrilidir. Adını güney kumsalları beyaz kumlarla kaplı, Kuzey kumsalları ise siyah kumlarla kaplıdır. Bu da adanın oldukça popüler olmasını en büyük sebeplerinden bir tanedir. Bali Adası 3 milyon 150 bin nüfusla çok büyük olmasına rağmen, yılın her dönemi çok farklı ülkelerden ziyaretçi kabul etmektedir. Tropikal iklime sahip olan Bali Adası ekvatora yakın olmasından dolayı sıcak ve nemli bir iklime sahiptir. Bölge Ekim ve Mart ayları arasında oldukça fazla yağış alır. Nisan ve Ekim dönemi arasında az yağış alan Bali bu aylar arasında nem oranı daha düşüktür. Bale gitmek için en önemli ve uygun zaman ise yağışların az olduğu Nisan ve eylül ayları arasıdır.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bali festivalleri ile ünlü olan bir ülkedir. Topraklar tarafından düzenlenen festivaller özellikle bölgedeki turistleri eğlendirmek amacıyla düzenlenmektedir. Her yıl onlarca festivale ev sahipliği yapan Bali, bölgeye gelen turistleri eğlendirmek ve çok sayıda turist çekmek için uygulanmaktadır.

Bali’de yapılacaklar listesinde en önemlilerinden bir tanesi Bali masajı yaptırmaktır. Onun dışında Batur Yener Doğu bölgesinde yürüyüş yapmak da değişik aktiviteler içinde yer alır. Bali kumsallarında muhteşem Bali denizine girmek ve sörf yapanları izlemek de yapabilecekler arasındadır. Bali pirinç tarlaları ziyareti ise en çok yapılan aktivitelerden biridir.

Ubud bölgesine gitmek oldukça popüler aktiviteler arasında yer alır. Bali Adası'nın en meşhur tapınaklarından bir tanesi olan Pura Tanah Lot ziyaret edilerek, burada gün batımı izlemek de bölgeye gidenler için yapılacak aktiviteler arasında yer alır. 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber