hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CNN TÜRK'te Fatma Girik'i anlattılar: Gözleriyle maviye boyardı dünyayı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Yeşilçam'ın usta oyuncusu 79 yaşındaki Fatma Girik, Covid-19'a bağlı gelişen çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. Girik'in sanatçı arkadaşları Hülya Koçyiğit, Orhan Gencebay, Göksel Arsoy, Cüneyt Arkın, Perihan Savaş ve Bahar Öztan yaşadığı üzüntüyü CNN TÜRK canlı yayınında dile getirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İşte o açıklamalar...

  Hülya Koçyiğit: Çok büyük büyük acı içindeyim. İnanamıyorum hala. Fatma gerçekten canım ciğerim arkadaşım değil tüm Türkiye'nin sevdiği çok çok büyük bir sanatçıydı. Büyük bir kayıp. Ancak son bir kaç senedir gerçekten rahatsızdı. Bana şöyle dedi: Memduh gitti, her şey bitti. Artık bende gitmek istiyorum dedi. Bunu derken gözleri dolu doluydu. hayatta en sevdiği insanı kaybetti, Fatma da solmuştu. Sağlık sorunları ile uğraşıyordu. Yürüme zorluğu çekiyordu. Gözleri ışıl ışıl yaşama tutunmaya çalışıyordu. Hasta olsa da beklenilen bir şey değildi ölümü. Sabah böyle bir Haber almak. Hala kendime gelemedim. Konuşmakta zorlanıyorum.

  Orhan Gencebay: Son derece üzgünüm. Biraz önce haberini TV'den aldım. Çok büyük bir kayıptır. Gerçekten çok büyük bir kayıp. Son zamanlardaki durumu hassastı. Türk sinemasına en büyük emekleri veren en büyük örneklerden biriydi. Beraber çalışmalarımız olmuştu. Bu tatilde Bodrum'da o kendisi Bodrum'da kalıyordu. Gidecektim fakat İstanbul'a döndü. Kendisi ile bir kaç defa telefonda konuştuk. İstanbul'da ziyarete gidecektim ama ziyaretçi almıyorlardı. Yakın takipteydik. Durumu iyi değildi. Kaybedeceğimizi hissetmiştik. Kendisini çok seviyorduk, Allah gani gani rahmet eylesin.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Birlikte çalıştığımız dönemlerde çok güzel çalışmalar yaptık. Çok güzel anılarımız var. Kendisini çok severdik ve yakın takip ederdik. O çok sevilen biriydi. Hepimize başsağlığı diliyorum, harika bir insanı kaybettik. Sinemamızın Fatma annesini, Fatma hanımını kaybettik.

  Göksel Arsoy: Onun kadar sevecen, iyi bir sanatçıya ben rastlamadım. Her dakika gülmek, hep pozitif bir insan. Onunla çektiğimiz şahane bir film vardı aklıma. Ben onu bir kaç defa hatır sormak için aradığımda hep telefonu kapalıydı, konuşamadım. Benim duyduğum onun bacaklarında bir kuvvet kaybı olmuştu. Bu haber şoke etti. Neden olmuş bilmiyorum. Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın. Onu sevenler kalplerinde yaşatacaktır, Fatma Girik ölmez.

  Cüneyt Arkın: İnanamıyorum...Bağıra bağıra ağlamak geliyor içimden... Ne kadar iyiydi o... Yüreğim yanıyor, büyük bir parçam gitti...Gözümün önünde mavi, yiğit bakışları... Öyle zarif bir kadındı ki...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Perihan Savaş: Çok önemli bir oyuncuydu. Sinemanın mihenk taşlarından biriydi. Zaten yaptıkları işlerle bizimle birlikte yaşıyorlar. Namus filminde beraber oynadık. Beni terzisine götürüp kıyafetlerimizi diktirdi, makyajımı yapardı, oyunculukla ilgili bilgiler verirdi. Her rolün altından kalkabilen bir oyuncuydu. Gerçekten çok üzgünüm. Herkesin ablasıydı. Gerek oyuncuyken gerekse TV programı yaptığı zaman gerekse belediye başkanlığı yaptığı dönemde. Onu herkes abla olarak büyük bir sevgiyle ile bağrına bastılar ve onu hep böyle hatırlayacaktır. Çok fazla telefonda konuşamıyorduk ama en son Hülya Koçyiğit ile birlikte hoş bir yemek yemiştik ameliyattan sonra. Ardından menajeriyle haberleştik. Sonra iyi olacağım merak etmeyin dedi. Bodrum'da yaşıyordu. Memduh Abi'nin ölümünden sonra Fatma'da bir takım ruhsal sorunlara neden oldu. Çünkü onların aşkı çok büyüktü.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bahar Öztan: Kanlı Nigar filminde hepimize kol kanat germişti. Gerçekten yeri doldurulamayacak bir oyuncuydu Fatma Abla. Son zamanlarda pek görüşemedik çünkü ben de bir sağlık operasyonu geçirdik. Allah rahmet eylesin diyorum. Şimdi öğrendim, şoke oldum. Dört yapraklı yoncanın bir tanesiydi zaten çok özel bir insandı. Çok büyük bir kayıp.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow