hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kanal D ve Eagle Films'ten dev ortaklık

  Kanal D, dünyanın önde gelen prodüksiyon şirketlerinden Eagle Films ile dev bir ortaklığa imza attı. TELDES projesi ile Türk dizi-filmleri Ortadoğu ve Güney Amerika'nın ardından farklı kıtalarda da başarı hikayesini sürdürecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Dizi-film sektöründe ihracat hacmi her geçen yıl büyüyen Türkiye, bu alanda dünyanın en önde gelen ülkeleri arasında yer alıyor. Türk dizileri, 152 ülkede 750 milyondan fazla seyirciyle buluşuyor.

  "SENEYE DAMGASINI VURACAK BİR PROJE GELİYOR"

  Türk televizyonculuğunun amiral gemisi Kanal D, Eagle Films ile yeni bir projeye imza attı. Demirören Medya TV Grup Başkanı Murat Yancı, projelerin devamının geleceğini söyledi. "Eagle Films ile çok güzel projeler var. El sıkıştık, bir başlangıç yapıyoruz. Çok iyi işlere imza atacağımızı düşünüyoruz. Seneye damgasını vuracak bir proje geliyor" dedi. Eagle Films'in CEO'su Jamal Sanna da "Eminim, bu duyguya sahibiz. Kanal D'nin dünya çapında çok büyük bir dağıtım kampanyası var. Biliyorum ki pek yakında bir dünya devi olacaklar" diye konuştu.

  Kanal D ve Eagle Filmsten dev ortaklık

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "İŞ BİRLİĞİ ARAP VE TÜRK DRAMASINA KAPILARI AÇACAK"

  Hindistan'dan Brezilya'ya, Şili'den Rusya'ya kadar dünyanın pek çok ülkesinde Türk dizileri büyük ilgi görüyor. Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da başlayan bu başarı hikayesi tüm dünyaya yayılıyor. Jamal Sanna, "İkimizin ortak dizilerinin sadece Türkiye'de değil, bütün dünyada büyük bir başarı olmasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Kanal D ile TELDES projesi üzerinde çalışıyoruz. Projemiz Arap dünyasında büyük bir başarıydı. Şimdi Eagle Films ve Kanal D arasında farklı film formatlarına açılmak, işbirliğimizi geliştirmek için çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

  Kanal D ve Eagle Filmsten dev ortaklık

  "TÜRK DRAMALARI DÜNYAYI ADETA ELE GEÇİRDİ"

  Jamal Sanna, Türk dizilerine olan yoğun ilginin nedenlerini de anlattı. "Ortadoğu'da Türkiye hep birinci ya da ikinci. Biz ve bizim izleyicilerimiz Türk içeriklerini çok seviyor. Uluslararası düzeyde ise Türk dramalarının neden bütün dünyada bu kadar etkili olduğunu, bütün dünyayı adeta ele geçirdiğini söyleyebilirim. Çünkü doğu ve batı arasında modern bir sentez yapıyorlar. Çünkü içerik çok gerçek. Türkiye'nin coğrafi konumu da pek çok hikayenin geçtiği bir coğrafya ve insanlar bunu çok seviyor" dedi.

   

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow