hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Hıncal Uluç kimdir, kaç yaşında, neden öldü? Hıncal Uluç’un hastalığı neydi?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Hıncal Uluç, yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle geçtiğimiz aylarda yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı. Usta gazeteci dün gece saat 23.00 sıralarında bir süredir tedavi altında olduğu hastanede yaşamını yitirdi. Peki, Hıncal Uluç kimdir, kaç yaşında, neden öldü? Hıncal Uluç’un hastalığı neydi? İşte detaylar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Futbol yorumcusu Hıncal Uluç geçtiğimiz Temmuz ayında yoğun bakıma kaldırıldı ve tedavi altına alındı. Bir süredir yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle yoğun bakıma alınan ve geçtiğimiz günlerde entübe edilen 83 yaşındaki gazeteci, köşe yazarı ve spor yorumcusu Hıncal Uluç dün gece saat 23.00 sıralarında Şişli Florance Nightingale Hastanesinde yaşamını yitirdi.

  HINCAL ULUÇ NEDEN ÖLDÜ, HASTALIĞI NE?

  Sağlık sorunları sebebiyle 8 Temmuz'da yoğun bakıma alınan ve sonrasında taburcu edilmesine karşın yeniden yoğun bakıma alınan Hıncal Uluç, 1 aydan fazla süredir hastanede gözetim altındaydı. Posta'nın haberine göre iki böbreğini de kaybeden Hıncal Uluç, kan zehirlenmesi sebebiyle tedavi altına alınırken bir süre önce kalçasını kırmış ve by-pass ameliyatı olmuştu. Şimdiye kadar 10’a yakın ameliyat geçiren Hıncal Uluç, bir süredir İstanbul’da özel bir hastanede tedavi görüyordu.

  HINCAL ULUÇ KİMDİR?

  1 Kasım 1939 tarihinde Kilis'te dünyaya gelen Hıncal Uluç; Türk gazeteci, köşe yazarı ve spor yorumcusudur. Uluç, şu anda Sabah gazetesinde köşe yazıları yazmayı sürdürmektedir. Ayrıca A Spor'da yayımlanan Hıncal Uluç ile Baş Başa programında spor yorumculuğu da yapmaktadır. Ünlü isim, baba tarafından Ubıh asıllı Anne tarafından ise dedesi Kilislidir. Ayrıca anneannesi Rumeli (Arnavut, Boşnak) göçmenidir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Uluç'un subay olan babası Fuat Uluç'un, II. Dünya Savaşı sırasında Bulgar sınırında görevli olması sebebiyle, ünlü gazeteci üç yaşına dek anneanne ve teyzesi tarafından büyütülmüştür. Hıncal Uluç'un babası Çaldıran'a tayin olduğunda ise ailesi yeniden bir araya gelmiştir.

  1952 yılında Antakya'da ortaokula başlayan isim geri kalan eğitimini de Ankara Kurtuluş Lisesinde bitirmiştir. 1980 yılına dek Ankara'da kalan Uluç, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesine yazılmış, bir sömestr sonunda yeniden Ankara'ya dönüş yapmıştır. Ankara’ya dönmesinin ardından diğer sene Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazanmıştır.

  Askerden döndüğü 1967 yılında, eski Yenigün ekibinin çıkardığı Yankı gazetesinde çalışmaya başlayan isim, 1980 senesinde ise Gelişim Yayınları'nın sahibi Ercan Arıklı ile bir dergi çıkarmak üzere İstanbul'a gelmiştir ve Zafer Mutlu'nun daveti ile 1990 senesinde Sabah gazetesinde yazılar yazmaya başlamıştır. Şimdilerde hâlen Sabah'ta yazarlık yapmayı sürdürmektedir.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow