hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika: Şarkıcı Sıla, Ahmet Kural'dan fiziki şiddet gördüğü iddiasıyla şikayetçi oldu

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Şarkıcı Sıla, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelerek oyuncu Ahmet Kural'dan şikayetçi oldu. Fiziki şiddet gördüğünü iddia eden sanatçı 3 ay koruma kararı aldırdı. Sıla, kollarındaki morlukları içeren fotoğrafları da delil olarak sundu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ünlü şarkıcı Sıla, beraberlik yaşadığı oyuncu Ahmet Kural'dan darp, cebir ve psikolojik şiddet gördüğü gerekçesiyle şikayetçi oldu. Avukatıyla İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na gelen Sıla, 3 ay koruma kararı aldırdı. Sıla, kollarındaki morlukları içeren fotoğrafları da delil olarak sundu.

  Adliye önünde basın mensuplarına açıklama yapan Sıla, “İfade vermeye geldim. Ahmet Kural’dan şikayetçiyim” dedi. Sıla’nın avukatı Av. Dr. Rezan Epözdemir ise evde yaşanan bir darp, cebir, psikolojik şiddet, hakaret ve tehdit olayının yaşandığını belirterek, dün itibarıyla koruma kararı çıkardıklarını, savcılığın da Sıla’nın ifadesine başvurduğunu söyledi.

  Sıla'dan flaş 'evlilik' açıklaması

  Ünlü isimlerden Sıla'ya destek yağıyor

  "Darp, cebir, psikolojik şiddet"

  Epözdemir şöyle konuştu: "Aile mahkemesi uygun gördü, fiziki şiddet nedeniyle ilgili kanun gereği başta uzaklaştırma olmak üzere koruma kararı verdi. Hak arama özgürlüğümüzü kullandık. Bununla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayetçi olduk. Başsavcılık makamı da Sıla Hanım'ın müşteki sıfatıyla ifadesine başvurdu. Evde yaşanan bir darp, cebir, psikolojik şiddet, hakaret ve tehdit eksenli bir soruşturma. Artık bundan sonra top yargıda."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Epözdemir, mahkemenin Ahmet Kural aleyhine dün itibariyle 3 aylık bir koruma kararı verdiğini ve bu kararın, "evden ve iş yerinden uzaklaştırma ile kitle iletişim araçlarıyla rahatsız etmeme" yönünde olduğunu da sözlerine ekledi.

  "Kafasını duvarlara vurdu"

  Şikayet dilekçesinde olayın ayrıntıları şöyle anlatıldı:

  Müvekkil Sıla Gençoğlu, başta Türkiye olmak üzere dünyada tanınmış, birçok ödüle layık görülmüş, milyonları aşan hayran kitlesi olan , başarılı bir ses sanatçısı, söz yazarı ve bestekardır. Müvekkilin piyasaya sürmüş olduğu albümler, Türkiye'nin en çok satan albümleri arasında yer almış ve başta Türkiye olmak üzere geniş kitlelerin ilgisine mazhar olmuştur. Öyle ki müvekkil, 2008 yılından bu yana "En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçı", "En İyi Çıkış Yapan Sanatçı”, “Yılın Ses Getiren Kadın Sanatçısı", "En İyi Albüm”, En İyi Şarkı", "En İyi Şarkı Sözü”, En İyi Beste" ve benzeri pek çok dalda ödül kazanmıştır. Müvekkilin takdire şayan bu başarısı herkesin malumudur. Türkiye'nin en başarılı ve tanınmış kadınlarından olan müvekkil maalesef ki şiddet uygulayan Ahmet Kural tarafından darp edilmiş, hakaret ve tehdit dolu sözlere maruz kalmıştır. Müvekkil ile Ahmet Kural bir dönem gönül birlikteliği yaşamış ve bu birliktelik 2018 yılı Ocak ayında son bulmuştur. Taraflar 2018 yılı Ekim ayında tekrar görüşmeye başlamışlar ve ilişkilerine kaldıkları yerden devam etme kararı almışlardır. İlişkisine değer veren ve üzerine titreyen müvekkil, 29.10.2018 sabaha karşı 04.00 sularında Ahmet Kural'ın evindeyken yoğun alkollü Ahmet Kural tarafından ağır fiziki saldırıya uğramış, darp edilmiş, yerlerde sürüklenmiş, kafası duvarlara vurulmuş, kül tablasıyla kendisine saldırılmıştır. Müvekkil maruz kaldığı yoğun şiddet hareketlerinden can havliyle kaçmak isterken Ahmet Kural tarafından tekrar tekrar yerlerde sürüklenmiş ve müvekkilin vücudunun değişik yerlerine, kafasına ve kulağına hunharca ve vahşice saldırıda bulunulmuştur. Ahmet Kural tarafından müvekkile uygulanan şiddet yaklaşık 45 dakika kadar sürmüş, bahse konu süreçte Ahmet Kural tarafından müvekkile ve müvekkilin ailesine yönelik ağza alınmayacak galiz küfürler edilmiş, aynı zamanda müvekkile defalarca "seni öldürürüm, seni öldürürüm” şeklinde tehdit teşkil eden sözler söylenmiştir.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Son dakika: Şarkıcı Sıla, Ahmet Kuraldan fiziki şiddet gördüğü iddiasıyla şikayetçi oldu

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sıla: Yıkıcı bir deneyimmiş

  Adliye çıkışı sonrası basın mensuplarının sorularına yaşadıklarından dolayı net olarak yanıt veremeyen Sıla Instagram hesabından bir açıklama yaptı. Fiziki şiddete maruz kaldığını ifade eden Sıla'nın tam açıklaması şöyle:

   
   
   
  Bu gönderiyi Instagram'da gör

  Merhaba, bazen cümleye başlamak çok zor olabiliyor. Galiba en doğrusu konuya direkt girmek.Hayatımdaki insanın fiziki şiddetine maruz kaldım. Bu, fiziki hasarı bir yana insanın kadın tarafını darmadağın eden bir olaymış. Hayatta geldiğiniz yer, başarılarınız ya da oluşturduğunuzun bir anda önemsiz kaldığı yıkıcı bir deneyimmiş. Bu ülkede bugüne kadar ne kadar şiddet mağduru kadın varsa, gözlerinin gözlerinize değdiği bir anmış. Artık ne yazık ki biliyorum, çok kolay değil sokağa çıkıp “Ben şiddete uğradım” diye bağırmak. Ama şunu da biliyorum ki ben de susarsam önce kendime, sonra da bu ülkenin kadınlarına, şiddete karşı insanlarına haksızlık etmiş olacağım. Bu nedenle başıma gelen olay üzerine susmama kararı aldım. Yasaların bana verdiği hakları kullanacağım. Hiç bir ceza, yaptırım benim yaşadığım kabusu hayatımdan silmeyecek, bunu çok iyi biliyorum. Ama bu hayatta şarkılarla, kelimelerle bir iletişim kurabildiysek ve kendimi biraz anlatabildiysem, gücümü kendim kadar sizlerden aldığımı da biliyorsunuzdur. Bana uygulanan korkunç şiddet karşısında dilsiz kalmamayı seçiyorum. Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir ama bence aşkın bununla hiç bir ilgisi yok!

  Sıla (@silagencoglu)'in paylaştığı bir gönderi ()

  "Merhaba, bazen cümleye başlamak çok zor olabiliyor. Galiba en doğrusu konuya direkt girmek.Hayatımdaki insanın fiziki şiddetine maruz kaldım. Bu, fiziki hasarı bir yana insanın kadın tarafını darmadağın eden bir olaymış. Hayatta geldiğiniz yer, başarılarınız ya da oluşturduğunuzun bir anda önemsiz kaldığı yıkıcı bir deneyimmiş. Bu ülkede bugüne kadar ne kadar şiddet mağduru kadın varsa, gözlerinin gözlerinize değdiği bir anmış. Artık ne yazık ki biliyorum, çok kolay değil sokağa çıkıp “Ben şiddete uğradım” diye bağırmak. Ama şunu da biliyorum ki ben de susarsam önce kendime, sonra da bu ülkenin kadınlarına, şiddete karşı insanlarına haksızlık etmiş olacağım. Bu nedenle başıma gelen olay üzerine susmama kararı aldım. Yasaların bana verdiği hakları kullanacağım. Hiç bir ceza, yaptırım benim yaşadığım kabusu hayatımdan silmeyecek, bunu çok iyi biliyorum. Ama bu hayatta şarkılarla, kelimelerle bir iletişim kurabildiysek ve kendimi biraz anlatabildiysem, gücümü kendim kadar sizlerden aldığımı da biliyorsunuzdur. Bana uygulanan korkunç şiddet karşısında dilsiz kalmamayı seçiyorum. Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir ama bence aşkın bununla hiç bir ilgisi yok!"

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow