magazin haberleri

Ünlü sanatçı Aytaç Arman'a veda

Video: Ünlü sanatçı Aytaç Arman'a veda
Kanser tedavisi gördüğü hastanede dün vefat eden 69 yaşındaki oyuncu Aytaç Arman için Beyoğlu Atlas Sineması'nda tören düzenlendi. CNN TÜRK Muhabiri Fulya Öztürk'ün haberi.

Kanser tedavisi gördüğü hastanede dün vefat eden 69 yaşındaki oyuncu Aytaç Arman için Beyoğlu Atlas Sineması'nda tören düzenlendi. CNN TÜRK Muhabiri Fulya Öztürk'ün haberi.

Kanser tedavisi görürken hayatını kaybeden usta oyuncu  Aytaç Arman için cenaze töreni düzenlendi. Beyoğlu Atlas Sineması'nda gerçekleşen törene; Arman'ın ailesi ve dostlarının  yanı sıra, Kadir İnanır, Halil Ergün, Mahsun Kırmızıgül, Ercan Kesal, Nuri Alço,  Can Kolukısa, Volkan Severcan gibi sinema ve tiyatro dünyasının ünlü isimleri katıldı.


Törende konuşan Arman'ın eşi Radife Baltaoğlu, Aytaç Arman'ın hayat arkadaşı olmasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, "İyi ki hayatıma girdi. Ona her şey için teşekkür ediyorum. Hayata bakışı, insana bakışı, meselelere yaklaşımı için özellikle. Biraz da dert etmeden eleştirel yaklaşabilseydi, belki biraz daha geç uğurlayabilirdik onu. Bana bir evlat kazandırdığı için de ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.


Arman'ın oğlu Erdem İnce, salonda bulunanlara teşekkür ederek, "Karşıma baktığımda bir salon dolusu insan değil, babamın hayatını görüyorum. Ben  doğduğumda babam 49 yaşındaydı, öyle uçsuz bucaksız bir adamdı ki keşke her anını yanında yaşama şansım olsaydı diye düşünürdüm hep" ifadelerini kullandı.


Erdem İnce, babasını hep bir mücadele içinde gördüğünü belirterek, "Babamın  bana olduğu kadar hepinize yoldaş olduğunu düşüyorum. Bugün onun saatini ve kravatını takıyorum ama karşınızda onun bize öğrettikleri ve bize kattıklarıyla  onu gururlandıracak şekilde bulunduğumu umuyorum" dedi.


Oyuncu Halil Ergün de Aytaç Arman'ın iyi bir dostu olduğunu, gösterişten uzak, sakin ve tutkulu bir hayat sürdüğünü söyledi. Ergün, "Aytaç  ardında çok güzel filmlerle iz bıraktı, muhteşem bir oğul bıraktı. Oğluna da hayatta başarılar diliyorum" dedi.


Oyuncu Menderes Samancılar ise Aytaç Arman'ın vefatıyla içine kara taşları döküp gittiğini belirtti.


Aytaç Arman'ın cenazesi yarın öğlen namazını müteakip Adana Kabasakal  Mezarlığı'na defnedilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS