hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İkinci el araç fiyatları neden arttı? Piyasada sıfır araç neden yok?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  İkinci el araç fiyatlarında yine artış var. Peki ikinci elde fiyatlar neden yüksek, fiyatlar ne zaman normale döner? Sektör temsilcisi Hüsameddin Yalçın yanıtladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İkinci el araç fiyatları arttı, Togg almak isteyenler, aracını değiştirmek isteyenler aracını satışa çıkardı.

  Sektör temsilcisi Hüsameddin Yalçın ikinci el araç piyasasına ilişkin, ‘0 km araç bulamayan insanlar, o araçların ikinci ellerini alabilmek için piyasaya bakıyorlar 2023 yılında da ikinci el fiyatlarına ikinci el araç fiyatlarında bir de önemli yükselişler göreceğiz’ ifadelerini kullanırken, sıfır km araçlardaki tedarik sorununun da ikinci el araç satışını arttırdığını belirtti. ‘İkinci el araçlara çok büyük bir talep var. Sıfıra da çok büyük bir talep var ancak sıfırda tedarik kısmı bulunurluk tarafında önemli sıkıntılar söz konusu. Şu an 0 km olarak satın alınan araçların hepsi satılıyor ve bu şekilde araç bulmak 0 km’de kolay değil tabii ki.’

  İkinci el araç fiyatları neden arttı Piyasada sıfır araç neden yok

  Son 1 ayda ikinci el araç fiyatları yaklaşık yüzde 10 artış gösterdi. Yerli otomobil Togg'un bu artışta etkisi büyük. Yalçın da Togg’un etkisini ‘İnsanlar Togg otomobilini alabilmek için kendi araçlarını satışa çıkardılar ve ikinci el tarafındaki ikinci el araç sayısında önemli bir artışa sebep oldu bu artış tabii ki fiyatlara da yansıdı fiyatlarında yükselmesine etki etti diyebiliriz’ sözleriyle açıkladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow