hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  İnternette satamayınca pazara koştular!

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  İnternette ikinci el araç fiyatının sıfırının fiyatını geçemeyeceğine yönelik düzenleme yürürlüğe girmişti. Bunun üzerine çoğu kişi, araçlarını açık oto pazarlara götürüp istedikleri fiyata satmaya çalışıyor. CNN TÜRK Muhabiri Çağdaş Evren Şenlik ve Kameraman Buğra Benlioğlu, Sektör temsilcisi Hüsamettin Yeşil'le konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İnternette ikinci el oto satışına fahiş fiyatlara karşı sınır getirildi. Kısıtlamaya takılmak istemeyenler oto pazarlara yöneldi.

  Bayilerde sıfır araç kuyruklarının uzaması, ikinci el otomobil fiyatlarını son 2 yıldır adeta uçurdu. Öyle ki tarihte ilk kez bir otomobilin ikinci el fiyatı sıfırının üzerine satılmaya başladı. Hükümet tüm bu yaşananlara karşı birbiri ardına tedbirler aldı. Son olarak Ticaret Bakanlığı, "İnternet ilanlarında bir otomobilin ikinci el fiyatı, sıfır satış fiyatını geçemez" kararını devreye soktu. İlk aşamada bu karara uymayan 20 bin ilan tespit edildi. 2 hafta içinde kısıtlamayı ihlal eden bu ilanların sayısı 3 bine kadar düştü.

  İnternette satamayınca pazara koştular

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İnternetteki fiyat sınırlamasına takılmak istemeyenler ise şimdilerde açık oto pazarlarına yöneldi. CNN TÜRK'e konuşan sektör temsilcisi Hüsamettin Yeşil, "Araçlarını liste fiyatı üzerinden satmaya çalışan kişiler, oto pazarlarına veya sosyal medya üzerinden araçlarını piyasaya sürmektedirler. Bu piyasada daralmaya neden olmakta ve fahiş fiyat yükselmesine neden olmaktadır" dedi.

  İnternette satamayınca pazara koştular

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow