hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kasko fiyatları geriledi

  Üst üste alınan tedbirler ve denetimler sonrası sıfır ve ikinci el otomobil fiyatları düşüşe geçti. Bu durum kasko fiyatlarına da yansıdı. Sigorta Uzmanı Arzu Bağcı, "otomobil almak ve kasko yaptırmak için aralık ayını kaçırmayın" diyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Otomobil fiyatlarındaki yükseliş, kasko fiyatlarına da yansımış, poliçe bedelleri artmıştı. Şimdilerde ise ibre tersine döndü. Otomobil fiyatları, kasko poliçe bedellerinin belirlenmesinde büyük oranda etkili.

  Sigorta Uzmanı Arzu Bağcı konuyla ilgili, “Bu defa vatandaşlara, sigortalılara güzel bir haberimiz var. Yılbaşına yaklaştığımız şu dönemde kasko fiyatlarında yüzde 7'lik düşüş söz konusu oldu. Kasko fiyatını etkileyen en önemli faktör araç fiyatları. Biliyorsunuz sıfır araçta tedarik sorunu vardı ve inanılmaz fiyatlara tedarik edilebiliyordu yine buna bağlı olarak ikinci el fiyatlarındaki rakamı yükseltmek için sahte ilanların yapılması tedbirlerle ikinci el araçlarda da fiyatların düşmesi. 1 milyonluk bir aracın kasko primi full teminatlı bir kaskoda 20 bin liraydı. Araç değerinin düştüğünü baz aldığımızda çarpanımız aynı ama kasko primimiz 16 bin liraya düşüyor” ifadelerini kullandı.

  Kasko fiyatları geriledi

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Uzmanlar ise yeni yıl öncesi otomobil almak ve kasko yaptırmak için doğru zaman aralık ayı diyor. “1 milyonluk bir aracın kaskosu, 2 ay öncesine kadar 20-25 bin liradayken şu an aynı kaskoyu 16 bin liraya yaptırabiliyorsunuz. Aralık ayı araç almak ve kasko yaptırmanın tam zamanı diyebiliriz.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow