hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kış lastiği kullanma zorunluluğu başlıyor

  Ticari araçlarda kış lastiği kullanım zorunluluğu, İstanbul'da 25 Kasım'da, Türkiye genelinde ise 1 Aralık'ta hayata geçecek. Peki lastik fiyatları ne durumda? Son gün yoğunluk yaşandı mı? Detaylar, CNN TÜRK Muhabiri Çağdaş Evren Şenlik ve kameraman Halil Kahraman’ın haberinde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Havaların soğumasıyla birlikte araçlarına kış lastiği taktırmak isteyen sürücüler, sanayinin yolunu tuttu.

  Kış lastiği kullanım zorunluluğu, İstanbul'da 25 Kasım'da, Türkiye genelinde ise 1 Aralık'ta hayata geçecek. Kış lastiği fiyatları ise marka ve kalitesine göre değişiklik gösteriyor. Araçlarına kış lastiği taktırmayanlara 2023 yılı için 2 bin 568 lira ceza uygulanacak.

  Kış lastiği kullanma zorunluluğu başlıyor

  Oto lastikçisi Turgay Bağış konuyla ilgili, “Yasa gereği 1’inde olması gereken uygulama 25'ine çekildi, etkisi ile birlikte yoğunluk başladı sektörde. Ticari yoğunluk daha fazla kış lastiği, gerek pazar günü malum kar beklentisi var bununda öngörüsünü yaparak bir an önce takılmasını isteyenler var. Şu anda en uygun lastik 2225 TL ile segmentine göre değişiyor. 10 bin liraya kadar lastikler var. Hava şartları eksi dereceye düştüğü taktirde kışlık lastiklerin yumuşaklığını koruması gerekiyor aksi taktirde ıslak zeminde fren mesafesi viraj hakimiyeti sağlıklı olmuyor” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow