hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Otomobil satışında seçim molası

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  28 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan ikinci tur cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi otomobil piyasasında bir miktar durgunluk yaşanıyor. Peki, detaylar ne? Dahası, seçim sonrası bu durağan atmosfer tersine dönecek mi? CNN TÜRK Muhabiri Çağdaş Evren Şenlik ve Kameraman Bilal Söyleyenoğlu, otomotiv sektörünün nabzını tuttu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye yeniden 28 Mayıs'ta sandık başına gidecek. Seçimlerin ikinci tura kalmasıyla araç piyasasındaki hareketlilik tam olarak başlamadı.

  Uzmanlara göre satışlardaki durgunluğun esas nedeni koronavirüs salgınından bu yana bozulan üretim dengesi ve bunun fiyatlara yansıması olmakla birlikte seçimin ikinci tura kalması da bir etken. CNN TÜRK'e konuşan otomotiv işletmecisi Göksel Erkoyuncu, "Seçimlerle alakalı çok büyük olmasa da seçim sonrasını görüp ona göre hareket etmek isteyen bir kesim var" dedi.

  Otomobil satışında seçim molası

  Özellikle ikinci el araç piyasasında taleplerde kısmi düşüşler yaşanıyor. Göksel Erkoyuncu, "Buradaki arz-talep dengesizliği yüzünden bir fiyat artışı söz konusu. Araç gelmeye başladığı an her şey normale dönecek. Bunun beklentisi içerisindeyiz biz de" diye konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow