hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Sıfır araçta kıtlıktan bolluğa

  Kısa süre önce sıfır araç bulmak neredeyse imkansızdı ama şimdilerde rüzgar tersine döndü. Sıfır araçta satışlar arttı. Bu durum ağustos satışlarına bile yansıdı. O günlerde telefonlara bakmayan bayiler şimdi tek tek araç almak isteyenleri aramaya başladı. Buse Öztürk ve Burak Yılmaz'ın haberi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “Telefonunu açmayan firmalar, bayiler artık müşteriyi aramak zorunda. O sıraya yazmadıkları insanları şimdi aramak zorunda.”

  Müşterileri markaja aldılar. Hatta telefonları açmayan o bayiler, müşterileri artık aramaya da başladı. Sıfır otomobilde şu an stoklarda yok dönemi geride kaldı. Öyle ki para alıp sıraya yazanlarda bile vardı. Arayanlara geri dönmüyordu bazı bayiler. Dahası telefonlara bile bakmıyorlardı.

  Sıfır araçta kıtlıktan bolluğa

  “Telefonunu açmayan firmalar, bayiler artık müşteriyi aramak zorunda.” Çünkü araçlar gelmeye başladı, kıtlıktan bolluğa geçildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  “Otomobil sayısının artmasıyla birlikte firmalar ellerindeki araçları satabilmek için kampanyalara başladı. Siz gittiniz bir otomobil almaya karar verdiniz takasınız var, öncelikle piyasa değeri belirleniyor, örneğin 1 milyon lira belirlendi, sıfır otomobilin fiyatı ne kadar bir buçuk milyon lira. 1 buçuk milyon liradan takas desteği düşülüyor. Takas desteği ise 40 bin lira ile 125 bin lira arasında değişiyor.”

  Bazı bayiler ise kredileri yüzde 1'in altına indirdi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow