hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  TOGG'u üç katına satmak istedi, inceleme başlatıldı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Türkiye'nin ilk yerli ve milli otomobili TOGG, bir ilan sitesinde neredeyse 3 katı fiyatına satışa çıkarıldı. O ilana yönelik inceleme başlatıldı. Öte yandan ikinci el araç satışları da yakın takibe alındı. Bazı bayilere ceza yağdı. Detayları Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu anlattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "1,2 MİLYON TL'YE ALIP 3,5 MİLYON TL FİYAT BİÇTİ"

  Türkiye'nin yerli otomobili TOGG, yüksek talebe karşılık çekilişle satılmıştı. Bir ilan sitesinde yer alan ikinci el TOGG ilanı ise tepki topladı. Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu, "Yerli otomobil TOGG'un bugün alış fiyatı 1 milyon 200 bin lirayken, 3 buçuk milyon liraya ilan konulmuş. Bunun adı karaborsacılıktır. Tüketicilere tavsiyem, bu tür karaborsacılarla karşılaştıklarında ilanların ekran görüntüsünü alsınlar ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu'na şikayetlerini iletsinler" dedi.

  TOGGu üç katına satmak istedi, inceleme başlatıldı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "FİYATLARI YÜKSELTENLERE SORUŞTURMA AÇILMALI"

  Uzmanlar, piyasalarda fahiş fiyatlara yol açanlar hakkında soruşturma açılması gerektiğine dikkat çekiyor. Aydın Ağaoğlu, "Piyasada fiyatların yükselmesine yol açan kişiler, kurumlar, Türk Ceza Kanunu 237. Maddesi'ne göre mutlaka haklarında soruşturma açılmalıdır" diye konuştu.

  3 BAYİYE 17 MİLYON 800 BİN LİRA CEZA KESİLDİ

  Öte yandan Ticaret Bakanlığı ikinci el araç satışını da takibe aldı. Liste fiyatı üzerinde elden ödeme talep eden ve müşterileri aksesuar almaya zorlayan 3 bayiye, 17 milyon 800 bin lira ceza kesildi. Aydın Ağaoğlu, "Talep fazla olunca bu sefer kendileri bir takım aksesuar satmak zorunda bıraktılar, bir takım ek hizmetleri zorladılar. Oysa bunların tamamı hukuka aykırı" vurgusu yaptı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow