hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Ramazan davulcusundan koronavirüs manisi

  Ramazan'ı koronavirüs gölgesinde geçiriyor olmak herkesi üzüyor. Bursa'da bir ramazan davulcusu, manilerine koronavirüsü de ekledi. O virüse özel mani yazdı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bursa’nın İnegöl ilçesinde Ramazan ayında sokağa çıkma yasağına rağmen davulcu geleneği bozulmadı. Ramazan davulcusu Yıldıray Palabıyık, sokak sokak gezerek vatandaşları manilerle sahura kaldırdı. Oğlunun kullandığı kamyonetin arkasına binerek davul çalan Palabıyık, manilerine koronavirüsü ekledi. "Aldanma sağa sola, gidelim hak yola, güzel oruç tutup evde kalanın, koronası hayrola" diyerek vatandaşlara seslenen Palabıyık, mahalle halkı tarafından ilgiyle karşılandı.

  "HEP BİRLİKTE KORONAVİRÜSÜ YENECEĞİZ"

  Mahalleye yetişemediği için kamyonette davul çaldığını belirten Palabıyık, "Oğlum direksiyona geçiyor, ben de kamyonetin kasasında sokak sokak gezerek vatandaşları uyandırıyoruz. Böylelikle vatandaşları mağdur etmiyoruz. Davul çalmak ramazanın geleneği. Geleneğimizi yaşatmazsak, yarınlara hiçbir şey bırakamayız. Gece 02.00’de çıkıyorum göreve, saat 03:30’a kadar işimi tamamlıyorum. Her sene bir önceki yılı aratıyor. Bu sene koronavirüs diye bir hastalık çıktı. İnsanlar evine hapsoldu. Evlerinde oruç tutuyorlar. Bu sene ramazan ayının bence tadı tuzu yok. İnşallah hep birlikte Allah’ın izni ile koronavirüsü yeneceğiz. Önümüzde daha güzel günler olacak" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow