hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bölgesel incelme nedir?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Yaz aylarının gelmesiyle fazla kilolarından kurtulmak isteyenler spor ve diyete ağırlık verdi. Bölgesel incelme de merak edilen konular arasına girdi. Peki bölgesel incelme nedir? Dr. Elif İnanç yanıtladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yaza fit girmek isteyenler, diyet ve spora yöneldi. Yağ yakmakta güçlük çekenler, bölgesel incelmeye odaklandı.

  Dr. Elif inanç bölgesel incelmeyle ilgili, “Bölgesel incelme, aslında birçok kişi için diyet ve spora rağmen bir türlü gitmeyen yağlarımız için o bölgelerdeki yağı yok etmek için kullandığımız yöntemler. Biz bu yöntemle tuttuğumuz yağı yüzde 25 ve yüzde 40'ını aslında eritmiş oluyoruz” şeklinde konuştu.

  Bölgesel incelme nedir

  Bir başka merak edilen konu ise selülitler. İnanç, “Hem selülit giderici kolajen arttırıcı, cihazlı yöntemlerin yanında yine kan dolaşımını arttırıcı uygulamalar ve supplementler ile selülit gidermek çok daha mümkün olabiliyor” ifadelerini kullanırken bölgesel incelmenin spor ve diyet eşliğinde uygulanmasını önerdi. “Bu bölgesel incelmeler baştan söyleyeyim bir sihirli değnek değil. Tabii ki bunları biz diyet ve sporla beraber yapılmasını öneriyoruz. Çünkü beraber hem bunları yapacağız. Hem bu yöntemleri kullandığımızda gerçekten ideal vücuda kavuşmak çok daha mümkün oluyor.”

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow