hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Corona ALARMI: İran uçağı Ankara'da! Son dakika Coronavirüs alarmı

  Coronavirüs salgını tüm dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Virüs Türkiye’nin komşuları İran ve Irak’a da sıçradı. Virüs nedeniyle İran’da 50 kişinin hayatını kaybettiği iddia edildi. Son dakika gelişmesine göre ise Tahran- İstanbul seferini yapan THY uçağı bir yolcuda Coronavirüs şüphesi nedeniyle Ankara'ya yönlendirildi. Öte yandan salgın nedeniyle ölü sayısı da artmaya devam ediyor. İşte, Corona virüsü ile ilgili yaşanan son dakika gelişmeleri...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Coronavirüs salgını nedeniyle dünya kırmızı alarmda! Çin’de virüs nedeniyle ölü sayısı her geçen gün artarken Corona salgını Türkiye sınırlarına dayandı. İran’da Coronavirüs salgını nedeniyle ölü sayısının 50’ye ulaştığı iddia edilirken son olarak Irak’ın Necef kentinde bir kişinde Coronavirüs tespit edildi. Peki, şimdiye kadar ölü sayısı kaça ulaştı? İşte, son dakika Coronavirüs haberleri…

  ÖLÜ SAYISI YÜKSELİYOR

  Çin’de yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 2 bin 665’e yükseldi. Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, ülkede son 24 saatte 71 kişi hayatını kaybetti, 508 yeni Kovid-19 vakası saptandı. Ülkedeki toplam ölü sayısı 2’si Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nden olmak üzere 2 bin 665’e, tespit edilen toplam vaka sayısı ise 77 bin 658’e çıktı.

  Covid-19’dan iyileşerek taburcu edilen kişi sayısı 27 bin 323’e çıkarken, virüse yakalanma durumu şüpheli olan kişi sayısı 2 bin 824’e, müşahede altındaki kişi sayısı 87 bin 902’ye geriledi. Bununla birlikte vaka sayısı Çin ana karası dışında, Hong Kong’da 81’e ulaşırken, Makau Özel İdari Bölgesi’nde 10 olarak bildirildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Çin’de en üst düzey yasama organı Ulusal Halk Kongresi (UHK) ile en üst düzey istişare mekanizması Çin Halk Siyasi Danışma Konferansının (ÇHSDK) gelecek ay düzenleyeceği yıllık meclis toplantılarının, Kovid-19 salgını nedeniyle dün ertelendiği bildirilmişti. Bu arada, Ulusal Halk Kongresi Daimi Komitesi de yabani hayvan ticaretini ve tüketimini tamamen yasaklandığını duyurmuştu. Öte yandan ABD ve Beyaz Saray da virüsle mücadele için harekete geçti.

  BEYAZ SARAY HAREKETE GEÇTİ

  Beyaz Saray Bütçe ve Yönetim Ofisi Sözcüsü Rachel Semmel, yaptığı yazılı açıklamada "Donald Trump yönetimi Covid-19'un yayılmasını ciddiye alıyor" ifadesini kullandı. Virüs ile mücadele için 2,5 milyar dolar ek fon talep eden bir planı Kongre'ye göndereceklerini belirten Semmel, bu fonun 1 milyar dolarının virüse karşı aşı geliştirme çalışmalarını hızlandırmak için ayrılacağını kaydetti.

  İRAN ALARMDA

  İran Meclisi'ndeki Kum Milletvekili Ahmed Emirabadi, kentte son 2 hafta içinde yeni tip corona virüs (Covid-19) nedeniyle 50 kişinin hayatını kaybettiğini öne sürdü. İran İçişleri Bakanlığı Kum şehrinde ölü sayısının 50 olduğu iddiasını yalanlayan bir açıklama yayımladı ve ölü sayısının 5 olduğunu duyurdu.

  İTALYA’DA MARKETLER YAĞMALANIYOR

  Dünyanın kabusu haline gelen koronavirüs can almaya devam ediyor. İtalya'da ölü sayısı 5'e yükseldi. Hasta sayısı 219'u bulurken marketler önünde uzun kuyruklar oluştu, market rafları boşaldı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow