hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Dünyada bir ilke imza atan bilim insanı CNN TÜRK'te

  KAYNAKCNN TÜRK

  Türk bilim insanından Alzheimer ve kanser tedavisinde çığır açacak yeni bir yöntem... Almanya Helmholtz Enstitüsü Direktörü Profesör Doktor Ali Ertürk, yeni geliştirdikleri tedavi sisteminin detaylarını CNN TÜRK'e anlattı. Dış Haberler Muhabiri Hilken Doğaç Boran'ın özel röportajı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kanser gibi henüz tedavisi bulunmayan hastalıklar, yakında tarihe karışabilir. Bu hastalıkların tedavisine giden süreç için kapıyı ilk açan isimlerden biri ise Türk bilim insanı Profesör Doktor Ali Ertürk. Helmholtz Enstitüsü Direktörü Profesör Ertürk, CNN TÜRK'e özel konuştu.

  Dünyada bir ilke imza atan bilim insanı CNN TÜRKte

  Dünyada bir ilke imza atan bilim insanı, kendi geliştirdiği ve tıpta yeni bir devrin öncülüğünü yapacak olan DISCO-MS sistemini anlattı. Ertürk, bu sistemin Alzheimer hastalığı için önceden mümkün olmayan erken tanı ve tedavi yolları açabileceğini söyledi.

  Dünyada bir ilke imza atan bilim insanı CNN TÜRKte

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türk bilim insanı, geliştirdiği yeni sistem sayesinde Alzheimer ve kanser gibi hastalıklarla ilgili çalışmaların hiç olmadığı kadar hız kazanacağını vurguladı. Ertürk, bu sistem yardımıyla önümüzdeki 10 yıl içinde Alzheimer tedavisinde ciddi yol kat edileceğine dikkat çekti.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow