hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  "Jel oje göründüğü kadar masum değil"

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Son günlerde kadınlar arasında yeni bir akım başladı; jel tırnak. Pek çok kadın daha kalıcı şekilde bakımlı tırnaklara sahip olabilmek için bu yönteme başvuruyor. Uzmanlar ise jel tırnak yönteminde alerjik reaksiyonlara ve kanserojen tehlikesine dikkat çekiyor. CNN TÜRK Muhabiri Merve Tokaz ile Kameraman Yasin Kamaloğlu, Dermatolog Uzman Doktor Nazan Taşlıdere ile konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Son günlerde pek çok kadın güzel ve kalıcı tırnaklara sahip olabilmek için jel tırnak yöntemine başvuruyor. İlk olarak tırnağa oje sürülüyor, ardından tırnak ultraviyole ışınları ile tırnağın kurutulması sağlanıyor. Bu yöntemin zararları ise saymakla bitmiyor.

  CNN TÜRK'e konuşan Dermatolog Uzm. Dr. Nazan Taşlıdere, 'Göründüğü kadar masum değil ne yazık ki. Çok güzel görünüyor, pratik ama sağlığımıza çeşitli zararları var. Jel tırnakların yapıştırıldığı madde içerisinde çeşitli kimyasallar da bulunuyor. Bunlar da tırnağın yapısını ve bir daha tırnak çıkmayacak şekilde tırnak yatağını bozuyor, deri kanseri oluşumuna sebep olabiliyor' dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow