hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Koronavirüs mevsimsel grip mi oldu?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Bahar aylarının gelmesiyle beraber mevsimsel gripler de arttı. Bu griplerden biri de koronavirüs oldu. Son haftalarda vakalarda ciddi bir artış görüldü. Uzmanlarsa hala koronavirüs tedbirlerine dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bahar ayları geldi, mevsimsel gripler arttı. Son haftalarda koronavirüs vakalarının arttığı görüldü. Pandeminin üzerinden 3 yıl geçti, koronavirüsün etkisi de eskisi kadar ağır değil. Aşılanmalar devam ediyor. Uzmanlar özellikle kronik hastaların aşılanması gerektiğine dikkat çekiyor.

  Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. M. Emin Akkoyunlu konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

  "Özellikle şu son 1-2 hafta içerisinde koronavirüsün biraz daha fazlalaştığını arttığını görmeye başladık. Mevsim ilkbahara dönmüş durumda sadece koronavirüs değil, koronavirüs ile beraber mevsimsel durumun getirdiği gribal enfeksiyonlar da artış var. O nedenle aslında koronavirüs tedbirleri uygulamak gribal enfeksiyon tedbirlerini uygulamakla eş değerdir.

  Yapılan aşılar toplumsal bağışıklığın kazanılması ve virüsün zaman içinde bir miktar evrim geçirmesi ile beraber artık normal gribin biraz daha hafif ağır formuna döndü, öldürücülüğü azaldı. Koronavirüste aşılama devam ediyor. Özellikle dezavantajlı kronik hastalığı olanlar problemleri olanlar akciğer sıkıntıları olan her organ yetmezliği alanlar aşağılanmaya kesinlikle öneriyoruz.”

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow