hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CNN TÜRK ekibi "cennet rüyası" Bali'yi gezdi

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAKCNN TÜRK

  Endonezya'nın Bali Adası. Nam-ı diğer cennet rüyası... Turistlerin uğrak mekanı olan ada, kalabalık sokakları, mutfağı, vahşi hayvanları ve Hint Okyanusu ile görenleri büyülüyor. Giden bir kere daha gitmek istiyor. İşte CNN TÜRK ekibinden muhabir Zeynep Karamustafa ve kameraman Serkan Emekçi'nin Bali izlenimleri...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Endonezyanın 18 bine yakın adasından biri. Dünyanın en turistik noktalarının başında geliyor. Bali, nam-ı diğer cennet rüyası…

  Adada dikkatimizi çeken ilk şey, trafik. Günün her saati kalabalık.

  Bali’nin başkenti Denpasar, turistlerin ve özellikle balayı çiftlerinin uğrak noktası. Kalabalık sokakları, pazarları, cana yakın halkı ile giden bir daha gitmek istiyor. Turistler kendilerini yerel halkın yakın ilgisi sayesinde evlerinde hissediyor.

  Bali halkının hayatı da yerel kıyafetleri gibi rengarenk. Yüzyıllardan bu yana süregelen danslarını her an her yerde görmek mümkün.

  Bizi en çok şaşırtan cenaze törenleri oldu. Bir anda bir konvoyla karşılaştık ve bakın neler yaşadık...

  Adanın yerli halkı hayvanları çok seviyor. Vahşi doğa, Bali'de şehrin orta yerinde. Maymunların arasında 5 ayrı kabile var. Her birinin de birer lideri.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ve mutfakları... Türklere göre bambaşka bir damak tatları var. Ağır baharatları, değişik karışımları ilk kez tadanları şaşırtıyor. Sofrada ortak olan ise pirinç. Her öğünde mutlaka kullanılıyor.

  Bali anlatmakla bitmez. Biz sadece deneyimlerimizi aktardık. Bu eşsiz deneyimi yaşamak isteyenler için not: Türk Hava Yolları'nın hergün Bali’ye direkt uçuşu var.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow