Son Dakika

Twitter çalışanlarından Elon Musk'a tepki

Twitter çalışanlarından Elon Musk'a tepki

Sosyal medya platformu Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, 21 Kasım'a kadar ofislerini kapattı. Karar, Musk'ın çalışanlarına "Ya sıkı çalışın ya ayrılın" ültimatomu vermesinin ardından çok sayıda kişinin istifa ettiğine dair haberlerin arkasından geldi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Elon Musk'ın satın almasından sonra sosyal medya platformu Twitter'da sular durulmuyor. San Fransisko'daki Twitter binasının duvarına yansıtılan yazıda, Musk "üst düzey asalak, kuralsız oligark, tehlikeli sömürücü" diye tanımlandı.

Tepkilerin odağındaki Musk, platformda yaptığı değişikliklerin ardından çalışanlara mail üzerinden çağrı yapmış, "Ya uzun saatler çalışın ya da işten ayrılın" demişti. Mailin üzerine birçok çalışan Twitter'daki işinden istifa etti. BBC'ye konuşan Twitter çalışanı, 2000'in üzerinde kişinin işten ayrılacağını tahmin ettiğini söyledi.

Bu kez bir mail daha gönderen yönetim, 21 Kasım pazartesiye kadar ofisin kapalı olacağını ve çalışanların basın ve sosyal medyada şirket poltikasına bağlı kalmaları gerektiğini açıkladı. Platformer sitesi Musk'ın çalışanların herhangi bir sabotaj yapacağından korktuğu için ofisleri kapattığını iddia ederken, Twitter çalışanları arasında "uzun çalışacağını taahhüt etmeyenlerin" kartlarının çalışmadığı ortaya çıktı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Musk'ın Twitter'daki bu hamleleri ABD'de endişeyle izleniyor. 7 demokrat senatör, Federal Ticaret Komisyonu'na Musk'ın satın almasının ardından Twitter'ın soruşturulması için mektup yazdı. Mektupta Musk'ın "Dolandırıcılık ve tehlikeli kişilerce istismar edileceğine dair açık uyarılara rağmen yeni özellikler getirdiği" kaydedildi.