WhatsApp'tan gizlilik sözleşmesiyle ilgili yeni açıklama | Video

Video: WhatsApp'tan gizlilik sözleşmesiyle ilgili yeni açıklama | Video

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın güncelleme getirdiği yeni gizlilik sözleşmesiyle ilgili tartışma tüm dünyada büyürken, şirketten konuyla ilgili açıklama geldi. Son yapılan güncellemenin WhatsApp'ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmediği belirtildi. "İşletmelerin WhatsApp üzerinden müşterileriyle iletişimlerine yardımcı olmak adına, gizlilik politikamızı güncelliyoruz" denildi.

WhatsApp telefonunuzdaki bütün bilgilere, şifrelerinize, ödeme şekillerine ulaşıp bunları Facebook ile paylaşacak mı? Dünyada 2 milyardan fazla kullanıcısı bulunan WhatsApp'ın yeni gizlilik sözleşmesi tüm dünyada tartışma yarattı. Kişisel bilgilerin Facebook ile paylaşılması tepki çekti. Hatta yeni gizlilik sözleşmesini kabul etmeyen kullanıcıların 8 Şubat'tan sonra uygulamayı kullanamayacağı açıklandı. Bunun üzerine birçok kullanıcı, diğer mesajlaşma platformlarına doğru dijital göçe başladı.

"İŞLETME-MÜŞTERİ İLETİŞİMİNE YARDIMCI OLMAK" DENİLDİ

Tartışma alevlenmişken Facebook'un satın aldığı WhatsApp'tan konuyla ilgili açıklama geldi. Açıklamada, "WhatsApp olarak insanların uygulama üzerinden alışveriş yapmalarını ve işletmelerden destek almalarını kolaylaştırmak istiyoruz. Şeffaflığı daha da artırmak ve işletmelerin WhatsApp üzerinden müşterileriyle iletişimlerine yardımcı olmak adına, gizlilik politikamızı güncelliyoruz. Bu sayede, işletmeler ana şirketimiz Facebook üzerinden güvenli hosting hizmeti alma seçeneğine sahip olabilecekler. Bu güncelleme, WhatsApp'ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor." denildi. "Bununla birlikte, WhatsApp üzerinden işletmelerle mesajlaşmayı ya da iletişim kurmayı tercih etmeyen kişiler bu değişiklikten etkilenmeyecek." diye eklendi.

8 ŞUBAT'TA NE OLACAK?

Peki, 8 Şubat'ta ne olacak? "WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek isteyen tüm kullanıcıların, yeni hizmet şartlarını 8 Şubat'a kadar kabul etmeleri gerekiyor. WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek isteyen tüm kullanıcıların güncel hizmet koşullarını onaylayarak kullanımlarına devam etmeleri mümkün olacaktır." ifadeleri kullanıldı.

Yani yeni gizlilik sözleşmesini onaylamayanlar, WhatsApp'ı 8 Şubat'tan sonra kullanamayacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS