Ergin Ataman'dan Arda Turan yorumu

Video: Ergin Ataman'dan Arda Turan yorumu

Anadolu Efes’in Başarılı antrenörü Ergin Ataman CNN TÜRK’te yayınlanan Sporun Manşeti programında açıklamalarda bulundu.

CNN TÜRK'te Cem Yılmaz ve Damla Uğurtürk'ün sorularını yanıtlayan Ergin Ataman, "Kitabın oluşumu pandeminin yarattığı boşluktan oldu. Yaklaşık olarak 5 aydır maç yapmıyoruz, bireysel antrenmanlarla buraya kadar geldik. Harekete alışmış bir insan olarak dedim ki bari bugüne kadar ki yaptıklarımızı bir kitap haline toplayalım. Sadece basketbol olarak değil her sektördeki insanlara sıfırdan Avrupa’da zirveye gelinceye kadar neler yapılabileceğini ve hiçbir şeyin imkansız olmadığını gösterebilmek. Şu da düşünülmesin Ergin Hoca geçmişini kitap olarak yazdı bunun geleceği olmayacak, bu şu anda hikayenin bugüne kadar ki kısmı. Pandemi müsaade ederse yeni bir hikayeye kaldığımız yerden başlayacağız." dedi.

“OLASI BİR ŞAMPİYONLUKTAN OLMUŞ OLDUK”

Sezonun önce ertelenmesi sonra benim anlam veremediğim şekilde yok sayılması ile olası bir şampiyonluktan olmuş olduk. En büyük favori olarak zarar gören takım biz olduk. Biz kulüp olarak oynanması için her türlü ikna çabamızı yaptık. Bazı ülkelerin takımlarını yollamayacağı yönünde devlet kararları aldıklarını belirttiler, iptal ettiler. Biz sonuna kadar oynatın, bu kadar emek karşılıksız kalmasın dedik. Camiası kulübü olsaydı, Real Madrid Barcelona olsa böyle mi olurdu bir şey söyleyemeyeceğim. Yarım bıraktığımız hikayeyi bu sene tamamlamaya kararlıyız.

“HEYECANI YENİDEN YARATMAMIZ LAZIM”

Euroleague değil Türkiye ligi de oynanmadı. 6 aydır Türkiye’de basketbol konuşulmuyor. Bir heyecan kayboldu. Yeniden bu heyecanı yaratmamız lazım.

Arda sahada en iyisini vermeli. Arda’nın A Milli Takıma döneceğini düşünüyorum.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS