hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Start sorunu için tenekeden kabin yaptı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAKİHA

  Muş'ta bir at yetiştiricisi, yarışlara geç başlayan İngiliz atının bu sorunu için kendince bir çözüm buldu. Tenekeden start kabini yapan yetiştirici, atını bu şekilde yarışmalara hazırlıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Muşlu at yetiştiricisi Muhammed Güler, yarışlara geç başlayan İngiliz atı için tenekeden start kabini yaparak yarışmalara hazırlıyor.

  Tabanlı köyünde hayvancılıkla uğraşan Muhammed Güler, daha önce birçok yarış kazanan İngiliz ırkı atının son 3 ayda yaşadığı Starting Box (çıkış kabini) korkusunu yenmesi için tenekeden start kabini yaptırdı. Atını tenekeden yapılan start kabiniyle yarışmalara hazırlayan Güler, atının daha önceden birçok kulvarda şampiyonluk yaşadığını kaydetti. Muhammed Güler, "Bu atı Elazığlı birinden satın aldım. Atın daha önceden şampiyonlukları var. Sonrasında bir start sorunu oluştu. Bizde bu start sorununu çözmek için bir düzenek yaptık. Atın o korku ve sorununu yenmeye çalışıyoruz. Bu şekilde eğitmeye çalışıyoruz. Bu sorunu çözmek için 3 aydan beri kardeşimle uğraşıyoruz. Atın Elazığ'da çok şampiyonluğu var. Atımız bin 200, bin 800 ve 2 bin 100 metrede şampiyonlukları var. Start sorunu olmasa, bu tür şampiyonlukları çok fazla olacaktı. Şu anda tek problemimiz start sorununu çözmek" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kaynak: İngiliz atı için tenekeden start kabini - Muş Haberleri 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow