hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Dağ bisikleti maratonu Sakarya'da başladı | Video

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAKCNN TÜRK

  Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası, Sakarya’da başladı. 'Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'nde 30 ülkeden onlarca sporcu, kıyasıya mücadele içindeydi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bisiklet dünyasının yıldızları Sakarya'da bir araya geldi. Ay Çiçeği Bisiklet Vadisi'nde pedallar, 2020 yılının dünya şampiyonu olmak için çevrildi.

  2020 Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası'na Sakarya ev sahipliği yaptı. Şampiyonluk yarışı öncesi 100 kilometrelik parkurda 30 ülkeden 204 sporcu gösteri yarışları yaptı. Kıyasıya mücadele edildi. Havadaki sis görüş mesafesini düşürdü. Sporcular zor anlar yaşadı.

  Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, "2021 yılında Dünya Bisiklet Şampiyonası'nın yine bu vadide olacağını ümit ediyoruz ve bekliyoruz. Kriterler tamamlandı. Dün akşam müjde verildi. 12 dünya dostu şehir var. Sakarya 13'üncü .dünya dostu şehir unvanını almıştır" dedi.

  Milli sporcu ve Sakarya AK Parti Milletvekili Kenan Sofuoğlu da yarışları izledi. Sofuoğlu, İstanbul’da gerçekleşecek olan Formula 1 yarışları için de favorisinin Lewis Hamilton olduğunu açıkladı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow