Kırkpınar'da olaylı güreşin galibini video hakem sistemi belirledi

Kırkpınar'da olaylı güreşin galibini video hakem sistemi belirledi

{ title }

SONRAKİ VİDEO

KAYNAKDHA

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlık adayları arasında gerginlik çıktı. Üçüncü tur karşılaşmasında Recep Kara ile Ali Gürbüz arasındaki karşılaşmada kazanan, video hakem sistemiyle belirlendi. Yenik sayılan Recep Kara, Kırkpınar güreşlerini bıraktığını açıkladı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Tartışmalar arasında görüntü yeniden izlendi. Kazanan taraf açıklanınca gerginlik daha da arttı. 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlık kategorisinin üçüncü turunda Ali Gürbüz ile Recep Kara karşı karşıya geldi. Erken final olarak yorumlanan müsabaka kıran kırana geçti. 30 dereceyi bulan sıcak havada taraflar normal sürede üstünlük sağlayamayınca, kazanan video hakem sistemiyle belirlendi. Bu bölümde iki pehlivan da yapılan atak sonrası puan aldığını düşünerek sevinç yaşadı. 

Karara itiraz ederek Kırkpınar'ı bıraktı

İtirazlar sonucu hakem kule heyeti, Video Yardımcı Hakem Sistemi'nden faydalanarak video kayıtlarını inceledi. Pehlivanlar ve yardımcıları kule heyeti önünde bekledi. Süre uzadıkça tepkiler arttı. Yarım saat sonra heyet, Ali Gürbüz'ü galip ilan etti. Gürbüz ve ekibi büyük sevinç yaşayarak er meydanını terk ederken, Recep Kara itirazlarını sürdürdü. Kara'nın heyetle görüşmesi de sonucu değiştirmedi. Bundan sonraki yıllarda Kırkpınar'a katılmayacağını açıklayan Kara, heyete tepki gösterdi. 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow