Lösemiyi yendi, Avrupa şampiyonu oldu

Lösemiyi yendi, Avrupa şampiyonu oldu

Sizi başarılı bir savaşçıyla tanıştıralım. 17 yaşındaki milli sporcu Ceren Akarsu, Kocaeli'de 7 yaşında yakalandığı lösemi hastalığını 5 yılda yendi. Sonra da haltere başladı. Şimdiye kadar sayısız madalya ile adından söz ettirdi. Geçtiğimiz günlerde de Avrupa Halter Şampiyonası’nda iki altın ve bir gümüş madalya kazanarak bizi gururlandırdı. Dün yurda dönen Ceren, duygularını CNN TÜRK canlı yayınında dile getirdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İşte Ceren Akarsu'nun açıklamaları: 

Lösemiyi atlatmam zor bir süreçti. Kemoterapiler aldım. Onun sonrasında hastaneye gidip geldim. Bu şekilde başardım, şu an iyiyim. Haltere başlama serüvenim abimle başladı, halter yapıyordu. Onun arkasında başladım ve şu an buralara kadar geldim.

3 tane Türkiye şampiyonluğum var. Avrupa'da 3 tane altın madalya aldım geçen sene. Bu sene de yine Avrupa'da 2 altın, 1 gümüş madalyam var. 

Bu spora başladığı zaman insan kendini motive ediyor ve mutlu oluyor. Ben şahsen bu şekilde daha çok mutlu oluyorum. Başarı elde ettikçe ailem de daha çok mutlu oluyor. O yüzden lösemiyi atlatmak isteyenlere tavsiyem spor yapabilirler ve bunu atlatabilirler. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hedefim gençler Avrupa, gençler dünya, sonrasında ise büyükler Avrupa, büyükler dünya şampiyonluğu.