Merve Tuncel yüzmede tarih yazdı

Merve Tuncel yüzmede tarih yazdı

Peru'nun Lima kentinde düzenlenen Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası'nda Milli Sporcu Merve Tuncel, 1500 metre serbest mesafesinde 16:15.95'lik derecesiyle Dünya Gençler Şampiyonu olarak altın madalya kazandı. CNN TÜRK canlı yayınına katılan Merve Tuncel, duygularını Cem Yılmaz ve Damla Uğurtürk'e anlattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Tuncel, şampiyonada daha önce 800 metre serbestte 8.26.80'lik derecesiyle altın madalya alarak oyunlar tarihinde şampiyonluğa ulaşan ilk kadın yüzücü olmuş, ardından ise serbest stil 400 metrede 4.10.29'luk derecesiyle dünya gençler şampiyonu olarak altın madalya kazanmıştı. Tuncel böylelikle şampiyonayı 3 altın madalya ile tamamlamış oldu.

Merve Tuncel, "Gençler kategorisinin en prestijli yarışlarından biri olan Dünya Gençler Yüzme Şampiyonası'ndan bu sonuçla dönmek gerçekten gurur verici. Ülkemi böyle bir şampiyonada güzel sonuçlarla temsil ettiğim için çok mutluyum. Bu madalyalar için çok çalıştık. Zor bir sezonu geride bıraktık. Sezonu çok güzel bir şekilde kapattık" ifadelerini kullandı.

Mauro Icardi ve Wanda Nara Galatasaray ateşini yaktı

Mauro Icardi ve Wanda Nara Galatasaray ateşini yaktı