hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  O hayal kurdu, oğlu gerçekleştirdi! Mete Gazoz'un babası anlatıyor...

  Milli Okçu Mete Gazoz, Almanya'da düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda altın madalyaya uzanmıştı. Milli okçunun babası Metin Gazoz, oğlunun şampiyonluk serüvenini CNN TÜRK'e anlattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen Dünya Okçuluk Şampiyonası erkekler klasik yay kategorisinde Mete Gazoz, finalde Kanadalı Eric Peters ile karşı karşıya geldi. Mete Gazoz, rakibini 28-27, 28-30, 24-28, 30-28 ve 28-29 setler sonucunda 6-4 mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu.

  Olimpiyat Şampiyonluğunun ardından Dünya Şampiyonluğunu da elde eden Mete Gazoz, galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu. Çok mutlu olduğunu ifade eden Mete Gazoz, “Çok da iyi oldu, güzel oldu. Berlin’i çok seviyordum, şimdi daha da çok seviyorum. Anlamı çok büyük benim için. Dün kazandığımız takım kotası bence daha önemli bundan. Ben dün ağlamadım finalim var diye ama ağlamak istemiyorum. Bugün gezegenin en iyi okçusu ben oldum, olmaya da devam edeceğim” dedi.

   

  BİREYSELDE DÜNYA ŞAMPİYONU OLAN İLK TÜRK OKÇU OLDU

  Mete Gazoz, Dünya Okçuluk Şampiyonasında altın madalya kazanan ilk Türk okçu oldu ve bu başarısıyla tarihe geçti. Aynı zamanda Dünya Şampiyonası’nda finale çıkan ilk Türk okçu olurken, Dünya Şampiyonu olarak büyük başarı elde etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BRONZ VE GÜMÜŞ MADALYA SAHİPLERİNİ BULDU

  Şampiyonayı 1’inci tamamlayarak altın madalyanın sahibi olan Mete Gazoz’un dışında 2’nci ve 3’üncüler de madalyalarını aldı. Kanadalı Eric Peters Gümüş madalyayı kazanırken, Brezilyalı Marcus D'Almeida ise gümüş madalya kazanarak şampiyonayı tamamladı.

  ŞAMPİYONUN BABASI ANLATTI

  Milli okçunun babası Metin Gazoz, oğlunun şampiyonluk serüvenini CNN TÜRK'e anlattı. Baba Gazoz şunları söyledi:

  Bana 'Ben Rio Olimpiyatları'na gideceğim. Sen de beni seyretmeye geleceksin. Arkamda M. Gazoz yazacak. Hepimiz olimpiyata gitmiş olacağız' dedi. Mete çalışmayı çok seviyor. Çalışmadan yeteneğin tek başına yeterli olmayacağına inanıyor. Devamlı çalışıyor. Bu da bizim her zaman gurur duyduğumuz sonuçlar doğuruyor.

  5 yaşında ok atmaya başladı. 8-9 yaşından beri minikler kampına hep yanımda götürdüm. Milli takım antrenörlimizin hem eşleri hem de kendileri antrenör. Zamanında milli takım sporcularıydı. Bu arkadaşları görerek yetişti. Kamplara gittiğinde Mete hiç birisiyle yabancılık yaşamadı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow