Sümeyye Boyacı hayallerini CNN TÜRK'e anlattı

Video: Sümeyye Boyacı hayallerini CNN TÜRK'e anlattı

Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda dünya ikincisi olan Avrupa şampiyonu paralimik yüzücümüz Sümeyye Boyacı, CNN TÜRK'e özel açıklamalar yaptı. Boyacı, tüm dünyanın dikkatini çeken büyük başarılarına giden yolda yaşadıklarını, resim tutkusunu, hobilerini ve hayallerini CNN TÜRK spor servisinden Erhan Barış Karakuş'a anlattı.

O tüm Türkiye'nin başarılarını hayranlıkla takip ettiği bir şampiyon. Henüz 16 yaşında olmasına karşın Avrupa şampiyonluğu ve dünya ikinciliği kazanan Sümeyye Boyacı...


Doğuştan kolları olmamasına rağmen hayatın tüm olumsuzluklarını azmi ve yaşam enerjisiyle yenen Sümeyye, elde ettiği başarılarla tüm Türkiye'nin gönlünde taht kurmayı başardı.


5 yaşında annesinin ısrarı ile yüzmeye başlayan Sümeyye, kısa zamanda çok büyük yol kat etmiş.


Cumhuriyet tarihinin yüzmede ilk kadın Avrupa şampiyonu olan Sümeyye Boyacı, Londra'daki dünya şampiyonasında son anda altın madalyayı kaçırınca çok üzülmüş ve uzun süre göz yaşlarını tutamamış. Ancak bu tecrübeden de ders çıkarmasını bilmiş.


Genç şampiyon, antrenmanla ve okuldan arta kalan zamanda ise resim yapıyor ve ebru sanatı ile ilgileniyor. Sümeyye ayrıca kendi dikiş makinesi ile kıyafet tasarlamayı da çok seviyor.


Sümeyye Boyacı, büyük şampiyonalara hazırlandığı yaz aylarında çalışırken arkadaşlarının tatilden yaptıkları paylaşımlarla bazı zamanlar motivasyon kaybı yaşamış ancak yine de hedeflerine odaklanmayı başarmış.


Bakalım Sümeyye Boyacı bu azim ve enerjisiyle bizlere daha ne büyük başarılar yaşatacak...

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS