Dünya Kupası törenine yağmur damga vurdu

Dünya Kupası törenine yağmur damga vurdu

Rusya'nın başkenti Moskova'da Fransa, Hırvatistan'ı 4-2 mağlup ederek Dünya Kupası'nı ikinci kez kazanma başarısını gösterdi. Maç sonrası düzenlenen kupa törenine Moskova'daki hava şartları damga vurdu. Bardaktan boşanırcasına yağan yağmurda, Fransa ve Hırvatistan cumhurbaşkanları sırılsıklam oldu. Korumaların uzun süre yalnızca Rusya lideri Putin'e şemsiye tutması dikkat çekti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Dünya Kupası şampiyonası finali uzun yıllar unutulmayacak görüntülere sahne oldu. Kupa törenine sağanak yağmur damga vurdu. Maç sonrası düzenlenen törende bastıran yağmurdan dolayı stattaki herkes ıslandı. Maçı tribünden izleyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar-Kitarovic oyunculara madalya vermek için sahaya indiğinde saniyeler içinde sırılsıklam oldu.

Sadece Putin'e şemsiye tuttular

Güvenlik görevlileri stada çok sayıda şemsiye getirdiyse de hiç faydası olmadı. Şiddetli yağış sırasında sahada bulunan liderler ve oyuncular adeta duş almış gibi oldu. Korumaların yalnızca Rusya lideri Vladimir Putin'e şemsiye tutması dikkat çekti. Dakikalar sonra Macron ve Kitarovic'e de şemsiye getirildi ama artık çok geçti. İki lider de sırılsıklamdı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Maçı izlerken iki rakip takımın taraftarı olarak orada bulunan Macron ve Kitarovic'in dostane görüntüleri kameralara yansıdı. İki lider sık sık birbirlerine sarıldı, karşı taraf gol atınca da birbirini teselli etti. Macron'un gol sevinçleri de dikkat çeken başka bir detaydı. Fransız lider, milli takımın başarısıyla tribünlerde adeta coştu.

Futbolcular Macron'a tezahürat yaptı

Tören sonrası liderler Fransız futbolcuların soyunma odasındaki kutlamaya da dahil oldu. Coşku dolu takımı kutlayan liderlerin yanında FIFA Başkanı Gianni Infantino da vardı. Futbolcular Macron'a ve Putin'e tezahürat yaptı. Hırvatistan Cumhurbaşkanı da hafif buruk da olsa Hırvat takımla konuşup onlara teselli vermeyi ihmal etmedi. Sonrasında bütün liderler ve iki milli takım bir aile fotoğrafı çektirdi.

Fransız futbolcular Dünya Kupasını formalarından yağmur suları damlayarak kucaklarken, bu esnada Fransız taraftarlar kendi ülkelerindeki güneşli havada zaferi kutladı.