Ahmet Nur Çebi'den Arda Turan ve Boateng açıklaması

Video: Ahmet Nur Çebi'den Arda Turan ve Boateng açıklaması

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan Sporun Manşeti Programı'nda Cem Yılmaz ve Damla Uğurtürk'ün sorularını yanıtladı. Çebi, Boateng ve Vida başta olmak üzere birçok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı.

İlk olarak salgın süreciyle ilgili konuşan Ahmet Nur Çebi, "Tedbir almazsan, beklenmeyen başınıza gelir. Eşime virüse yakalandığımı söylemek çok zor oldu. Beni 'çok dışarı çıkıyorsun, çok geziyorsun' diye uyarıyordu. Dikkat edebildiğim kadar ettim ama yeterli olmadı. Bizim toplum olarak birkaç ay daha salgınla mücadele etmemiz gerekiyor." dedi.

"Bu dönem 'Feda'dan daha zor"

'Bırakmam Seni' kampanyasıyla ilgili bilgi veren Çebi, "Bu çalışmadan her şeyden önce manevi beraberlik bekliyorum. Birlik beraberlik istiyorum. Ekonomik olarak bağımlı bir Beşiktaş istemiyorum. Şeffaf ve hesap verebilen bir yönetim istiyorum. Taraftarın kafasını rahatlamanın tek yolu yönetimlerin birbirini denetlemesidir. Bu dönem 'Feda' zamanından daha zor.  Bu kampanyanın en önemli tarafı şu; 1-2 yıl bize nefes aldıracak bir süreç yaşamak istiyoruz. Bankaların yeniden yapılandırma sürecine kadar buradan gelecek destekle yola devam edebilmek ve bütçeyi 70 milyon eurolardan 30 milyon eurolara indirip gerçek rekabeti ortaya çıkarmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Boateng'ten opsiyon jesti

Çebi, "Sözleşmesi devam eden ve yüksek ücretli futbolcularla pazarlık ediyoruz. Söylenildiği gibi Boateng'in ücreti yüksek değil. 6 ay için 325 bin euro alıyor. Yani yıllık ücreti 600 bin euro civarında. Kendisinin 1 milyon 700 bin euro opsiyonu vardı ama kaldırdı. Bana zorla bağlı kalmayın, ben top oynamak istiyorum dedi. Transfer için Temmuz sonunu bekleyeceğiz. Sözleşmesi biten arkadaşlarla bu süreçte görüşeceğiz anlaşabilirsek sizlere duyuracağız. Sezon sonunda futbolcular devam etmek isteyip istemediklerini bize iletecek." dedi.

"Burası çöplüğe döndü"

Transfer süreciyle ilgili açıklamalar yapan Çebi, "Bu camia Vida'nın eşine aldığı otomobili tartışıyorsa ona o paraları verene hesap sormalı. Bana veya Vida'ya değil. Vida'nın özeli bu. Yurt dışından gelen futbolcunun yaşının son noktalarda olmaması gerekir. TFF'nin yeni getireceği kurallarda bu hususlara değinilecektir. Artık burası çöplüğe döndü. İsmini manşet yapmış ama o isimden eser kalmamış futbolcular burada ciddi paralar kazanıp gidiyorlar. Abdullah Avcı'ya bir ödememiz var. Sözleşmesinde kulüp feshederse, yeni bir iş bulana kadar ödemeleri devam eder şeklinde bir madde var. Bağış kampanyası gönül işi." sözlerini kullandı.

"Arda Turan gündemimizde yok"

Arda Turan'ın sorulması üzerine Çebi, "Bizim gündemimizde Arda Turan transferi yok. Sosyal mesafeli seyirciye evet derim. Şu dönemde taraftarlar maçları evlerinden seyretsin." ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS