Avrupa Şampiyonu Ampute Milli Takımı'na coşkulu karşılama

Avrupa Şampiyonu Ampute Milli Takımı'na coşkulu karşılama

Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası finalinde İspanya'yı 6-0 yenerek üst üste ikinci kez kupayı alan Ampute Futbol Milli Takımı yurda döndü. Polonya'dan kalkan uçakla İstanbul Havalimanı'na gelen milli takım kafilesine, burada coşkulu karşılama yapıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çok sayıda basın mensubu, yetkililer ve sporcu ailelerinin yanı sıra yüzlerce kişi havalimanında karşılama için hazır bulundu. Çiçekler ve alkışlarla karşılanan kafileye bando takımı da eşlik etti. Sporcuların çıkış anında konfetiler patlatılırken, oyuncuların mutluluğu dikkatlerden kaçmadı. 

Havalimanında açıklamalarda bulunan teknik direktör Osman Çakmak, "Biz Avrupa Fatihi olduk. Bu çocuklar çok büyük bir zafer kazandılar. İnandılar ve başardılar. Çok mutluyuz. Havalimanına indiğimiz dakika itibariyle havalimanı personeli, emniyet personeli bizi o kadar yürekten kucakladı ki... Biz bu coşkuya hasretiz, biz Avrupa'da bir numarayız. Başarı tesadüf değil, fedakarlıkla oluyor. 2017 ve 2021'de Avrupa şampiyonuyuz, 2022'de Dünya Kupası var. Asıl Film o zaman" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Takımın yıldız isimlerinden Şeyhmus Erdinç de yeni hedefin dünya şampiyonası olduğunu belirterek, "Dünden beri uyumadık. Çok büyük bir mutluluk yaşıyoruz. Devlet büyüklerimiz de bizi hiç yalnız bırakmadı. Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Spor Bakanımız arayarak desteklerini gösterdiler. Artık bundan sonraki hedefimiz Dünya Kupası. İnşallah onu da Türkiye'ye getireceğiz" diye konuştu.

ÖMER GÜLERYÜZ: HAYAL EDEMEYECEĞİM ŞEYLER YAŞADIM

Turnuvanın en değerli oyuncusu ve gol kralı Ömer Güleryüz de "Gerçekten çok çalıştık. 247 tane antrenman yaptık. Osman hocamız ve teknik heyetimiz bizi turnuvaya çok iyi hazırladı. Müthiş bir başlangıç yaptık, sonunu da güzel getirdik. Sahaya çıktık ve her şey kendiliğinden geldi. Gol kralı oldum, en değerli oyuncu seçildim. Hiç aklımda yokken hayal edemeyeceğim şeyler yaşadım. Her şey arkadaşlarım sayesinde oldu. Takım arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Marş, slogan ve bayraklarla sevgi gösterileri yapılan futbolcular, daha sonra kendileri için hazır bekleyen otobüsle havalimanından ayrıldı.