Avrupa Süper Ligi'nden ayrılan takımlar

Video: Avrupa Süper Ligi'nden ayrılan takımlar

6 İngiliz kulübün ardından Atletico Madrid, Inter ve Milan kulüpleri de Avrupa Süper Ligi'ne katılmaktan vazgeçtiklerini duyurdu.

Kurucuları olduğu Avrupa Süper Ligi'nden çekilmeye ilişkin Manchester United, Arsenal, Liverpool, Manchester City, Tottenham ve Chelsea ilk ayrılanlar olmuştu.

Arsenal'in resmi sitesinden yapılan açıklamada, "Sizleri ve daha geniş futbol topluluğunu dinlememizin bir sonucu olarak Avrupa Süper Ligi'nden çekiliyoruz. Hata yaptık ve bunun için özür dileriz." ifadesi kullanıldı.

3 takım daha ayrıldı

İngilizlerin ardından İspanyol ekip Atletico Madrid, "artık mevcut koşullar olmadığından dolayı" ifadeleriyle ayrılığı duyurdu.

İtalya'da ise Inter'in ardından Milan da Avrupa Süper Ligi'ne katılmaktan vazgeçtiğini duyurdu. Milan'dan yapılan açıklamada, lig oluşumundan gelen katılım davetinin başta kulübün ve taraftarın çıkarları için kabul edildiği belirtildi.

Avrupa futbolunun daha ileriyle taşınmasının hedeflendiği kaydedilerek, "Ancak, dünyanın dört bir yanındaki taraftarların Avrupa Süper Ligi hakkındaki endişeleri açıkça ifade edildi. Milan, bu harika sporu sevenlerin sesine duyarlı olmalı." ifadeleri kullanıldı.

Juventus, Barcelona ve Real Madrid dışındaki tüm takımlar projeden çekildi.

Juventus'tan açıklama

Serie A ekiplerinden Juventus, "Avrupa Süper Ligi" girişiminde son yaşanan gelişmeler nedeniyle projenin gerçekleşme ihtimalinin düşük olduğunu açıkladı.

Kulüpten yapılan açıklamada, söz konusu girişimin kamuoyunda oluşturduğu tartışmalar ve birçok takımın çıkma kararı alması nedeniyle gerçekleşme ihtimalinin azaldığı belirtildi.

Açıklamada, "Juventus, projenin sportif, ticari ve hukuki açıdan geçerli olduğuna ikna olmasına rağmen, şu anda projenin başlangıçta tasarlanan şekilde tamamlanma şansının sınırlı olduğuna inanıyor." ifadeleri kullanıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS