hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Bakan Kasapoğlu: Taraftarlar maçları yan yana izleyebilmeli

  KAYNAKCNN TÜRK Spor

  Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, CNN TÜRK'e verdiği özel röportajda son günlerde spor kamuoyunda konuşulan önemli konulara açıklık getirdi. Damla Uğurtürk'ün sorularını yanıtlayan Kasapoğlu, sporun bütünleştirici olması gerektiğinin mesajını verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Son dönemde futbolda yaşanan gerilim birçok yönüyle spor kamuoyunu meşgul ederken Gençlik ve spor bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yaşanan tartışmaları CNN TÜRK Spor servisinden Damla Uğurtürk'e yorumladı. "Türkiye Futbol Federasyonu, Merkez Hakem Kurulu bu konuları enine boyuna değerlendiriyorlar. Bizim bu tartışmalardan ziyade hakikaten futbolun kalitesini konuşmamız lazım, sporun kalitesini konuşmamız lazım. Spor demek saygı demek, spor demek sevgi demek. Sporun ruhuna aykırı her türlü söylemden geri durmak lazım" dedi.

  Bakan Kasapoğlu: Taraftarlar maçları yan yana izleyebilmeli

  Haftalardır gündemden düşmeyen VAR tartışmasına Kasapoğlu, VAR'ın sporda yardımcı rolde olması gerektiğini söyleyerek, insan faktörünü ön plana çıkardı. Bakan, "Hep esas olanın insan olduğunu ben her zaman vurgulamışımdır. VAR, teknolojik bir alet unsur olması itibariyle yardımcı bir faktördür. Amacının oyuna, spora destek olduğunu ve en doğruyu bulma noktasında katkı aracı olduğunu göz ardı etmemek lazım. Bizim spor camiası olarak spekülasyonlara pirim vermekten öte sporun özüne odaklanmamız lazım" şeklinde konuştu. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bakan Kasapoğlu: Taraftarlar maçları yan yana izleyebilmeli

  Spor Bakanı ayrıca, Türk futbolunda yaşanan gerilimden de memnun olmadığını dile getirerek kardeşliğin esas olduğunu vurguladı. Kasapoğlu, "Gerginliği sporla, kötü söylemle bir araya getirmemek lazım. Bunu getiriyorsa, yapıyorsa yanlış yapıyor. Kulüp başkanlarını, sporcuları, teknik adamları hassas olmaya davet ediyorum. Sporun ruhunda dostluk var, kardeşlik var. Bir araya geliyoruz. Farklı kulüpler de olsa yan yana gelip maçı izlemesi lazım" ifadelerini kullandı. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow