hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  La Liga'nın son iki haftasında bazı maçlar seyircili

  İspanya'da ligin son iki haftasında maçların seyircili oynanmasına karar verdi. Vakaların düşük olduğu kentlerde tribünlere yüzde 30'u kadar seyirci alınabilecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İspanya liginde sezon seyircili maçlarla sona erecek. Spor Bakanı Jose Manuel Uribes, hafta sonundan itibaren tribüne dönüşün başlayacağını açıkladı. "La Liga'nın geri kalan iki haftasında birinci safhadaki bölgelerde olan maçlarında stadyumun yüzde 30'u, maksimum 5.000 kişi ile taraftar alabilecek. Bu yüzde 30 5.000 kişiyi aşarsa, biz 5.000 ile düzelteceğiz. Mesajın olumlu olduğunu düşünüyorum, taraftarlar geri dönüyor" dedi.

  İspanya'daki normale dönüş protokolündeki ilk adıma göre her 100 bin kişide 50'den az vakaya rastlanan şehirlerde stadyumlar açılacak. Kulüpler tribünlere yüzde 30 kapasiteyle seyirci alabilecek.

  Bir yılı aşkın süredir tribünlerden uzak kalan İspanyol futbolseverler, son olarak mart 2020'de stadyumlara gidebilmişti. İspanya, koronavirüs salgınından dolayı yaklaşık 7 aydır uyguladığı serbest dolaşım kısıtlaması ve gece sokağa çıkma yasağını içeren olağanüstü hal 9 Mayıs'ta sonlandırmıştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow