PSG Başakşehir maçında ne oldu? Hakem Pierre Webo'ya ne söyledi? Negro ne demek?" | Video

PSG Başakşehir maçında ne oldu? Hakem Pierre Webo'ya ne söyledi? Negro ne demek?" | Video

Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Paris Saint-Germain maçının bu akşam (9 Aralık Çarşamba) TSİ 20.55’te kaldığı yerden devam edeceğini açıkladı. Peki, PSG Başakşehir maçında ne oldu? Hakem Pierre Webo'ya ne söyledi? Negro ne demek?"

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Başakşehir, UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu altıncı haftasında Paris Saint Germain ile oynadığı maçta, dördüncü hakemin, yardımcı antrenör Pierre Webo'ya ırkçı söylemde bulunduğu gerekçesiyle sahadan çekilerek, soyunma odasına gitti.

PSG Başakşehir maçında ne oldu?

Maçın 17. dakikasında Webo'nun bir pozisyon sonrası hakeme itirazda bulunmasının ardından dördüncü hakem tarafından ırkçı söyleme maruz kaldı. 

Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk bunun üzerine dördüncü hakeme tepki gösterdi. Başakşehir, bu olayın ardından sahadan çekilerek, soyunma odasına gitti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hakem Pierre Webo'ya ne söyledi?

Maçın 4. hakemi, Webo'nun kenarda bir pozisyona itiraz etmesinin ardından orta hakem Ovidiu Hategan'a "Şuradaki siyah olan. Git ve onun kim olduğuna bak. Şu siyah olanın böyle davranmasına izin vermemiz mümkün değil" dedi..Bunun üzerine maçın 14. dakikasında hakem Ovidiu Hategan, Başakşehir yardımcı antrenörü Pierre Webo'ya kırmızı kart gösterdi..Bu kart sonrası Webo saha kenarında 4. hakeme yönelik "Why did you say negro?" (Neden zenci dedin?) şeklinde tepki gösterdi..

Negro ne demek?

Negro kelime kullanımı açısından tamamen ırkçı unsurlar içerir ve negro İspanyolca'da siyah demektir.

No to racism nedir, ne demek? Türkçe anlamı nedir, ne anlama gelir?

Irkçı hakem Sebastian Coltescu görevden alındı

Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Paris Saint-Germain (PSG) karşılaşmasında yardımcı antrenörleri Pierre Webo'ya ırkçı söylemde bulunan Rumen dördüncü hakem Sebastian Coltescu'nun UEFA tarafından maçtan alındığını açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Webo'ya yapılan ırkçı saldırının ardından Coltescu'nun maça devam etmesi durumunda sahaya çıkmayacaklarını UEFA'ya ilettiklerini aktaran Gümüşdağ, yaptığı açıklamada, "Dördüncü hakemi UEFA aldı. Bize bilgisi geldi. Saha dışına çıkardı. Ya dördüncü hakem getirecekler ya da dördüncü hakemsiz devam edeceğiz. Bu hakem maçın dışında olmadan maça başlamayacağımızı açık ve net bir şekilde söyledik." ifadelerini kullandı.

Bugün maç devam edecek

TRT Spor'a açıklamalarda bulunan Gümüşdağ, karşılaşmanın bu akşam TSİ 20.55'te kaldığı yerden devam edeceğini söyledi.

Gümüşdağ, aynı hakemlerle maça çıkmama kararını aldıklarını UEFA'ya bildirdiklerini ve bu konuda UEFA ile protokol imzalandığını belirtti.

Başakşehir, UEFA Şampiyonlar Ligi H Grubu altıncı haftasında Paris Saint Germain ile oynadığı maçta, dördüncü hakemin, yardımcı antrenör Pierre Webo'ya ırkçı söylemde bulunduğu gerekçesiyle sahadan çekilerek, soyunma odasına gitmişti.