hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Vida virüs taşımasına rağmen maça çıktı... Test sonucu pozitif gelince oyundan çıkarıldı | Video

  Türkiye - Hırvatistan maçında koronavirüs şoku yaşandı. Beşiktaş'ın Hırvat savunma oyuncusu Vida, testinin pozitif çıkması nedeni ile apar topar oyundan alındı. Yaşanan gelişme Milli Takım'da paniğe neden oldu. TFF, A Milli Takıma bugün yapılan koronavirüs testlerinin tamamının negatif çıktığını açıkladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Koronavirüs taşıdığı halde sahaya çıktı. Testinin pozitif olduğu anlaşılınca apar topar oyundan alındı.

  Beşiktaş'ın Hırvat futbolcusu Domagoj Vida'nın koronavirüs testinin pozitif çıktığının açıklanması deprem etkisi yarattı.

  A Milli Futbol Takımımız hazırlık maçında Vodafone Park Stadı'nda Hırvatistan'ı konuk etti. Beşiktaş'ın savunma oyuncusu Domagoj Vida da Hırvatistan takımında ilk 11'de sahaya çıktı.

  Vida maçın devre arasında oyundan alındı ve ikinci yarıda sahaya çıkmadı. Korkutan gerçek karşılaşmanın sonrasında ortaya çıktı.

  Hırvatistan Futbol Federasyonu, "Türkiye-Hırvatistan maçının devre arasında Domagoj Vida’nın Covid 19 testinin pozitif çıktığını öğrenmemiz üzerine Vida'yı oyundan aldık." açıklamasını yaptı.

  Geçtiğimiz gün 3 futbolcu ve 1 personelin koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıklayan Beşiktaş'ta Vida bu isimler arasında değildi. Hırvatistan'ın Türkiye maçı öncesi testler yapılırken ilk sonuçlar negatif geldi ve Vida kadroya alındı. Ancak maç sabahı Hırvatların oynayacağı İsveç maçı öncesi de yeni testler yapıldı. Bu sonuçlar Türkiye-Hırvatistan maçının devre arasında stada ulaştı. Vida'nın Covid-19 testinin pozitif çıktığı Hırvatistan Teknik Heyetine iletildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Vida'nın koronavirüs olmasına karşın sahaya çıkması A Milli Takım'da paniğe neden oldu. Çünkü Vida maç öncesinde yakından tanıdığı Türk oyuncular ve eski teknik direktörü Şenol Güneş'e maç öncesinde kucaklaşmıştı. Domagoj Vida'nın Şenol Güneş, Caner Erkin, Mert Çetin, Dorukhan Toköz ve Cenk Tosun'la temas ettiği tespit edildi.

  Konuyla ilgili TFF'den de açıklama geldi. Açıklamada Vida ile temas şüphesi bulunan isimlerin izole edildiği ve gerekli önlemlerin alındığı belirtilerek tüm kafileye yapılan korona virüs testlerinin sonucunun negatif çıktığı belirtildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow