hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kritik maç! Galatasaray nasıl tur atlar?

  KAYNAKDamla Uğurtürk

  Bugün devler ligi günü Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’nde rakibi Manchester United için zorlu bir maç günü olacak. Çünkü 7 eksiği var. Zorlu bir maç. Birçok opsiyon bizi bekliyor. Okan Buruk'un bu süreçteki talebi yöntemin ne olacak? Detayları Damla Uğurtürk ve Cem Yılmaz aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  7 eksik var. Son maçta kırmızı kart gören Marcus Rashford ve Casemiro, Christian Eriksen, Lisandro Martínez gibi oyuncuları yok. Önemli eksikleri var ama Manchester United’ın çok geniş bir kadrosu var.

  Galatasaray’da Davidson Sanches bugün oynamayacak. O da önemli bir eksiklik.

  Bu tabloda Galatasaray bugün Manchester United’ı yendiği takdirde sağdan galibiyetle ayrılırsa bir kere Avrupa’da yoluna devam etmeyi garantiliyor.

  ‘Şampiyonlar ligi mi? UEFA mı?’ o son Kopenhag maçına kalacak. Yani hiçbir şekilde gruptan çıkmayı Galatasaray bu akşam garantileyemez. Çünkü son Kopenhag maçı her şekilde Galatasaray’ın kaybetmemesi gereken bir maç olacak. Galatasaray bugün kazanırsa üçüncülük cepte.

  BERABERLİK OLURSA

  Bu beraberlik olursa Galatasaray, Manchester United’ın yine üstünde kalacak. Puan olarak son maçta Kopenhag-Galatasaray ve Manchester United-Bayern ile oynayacak.

  Galatasaray, yine Kopenhag’da yendiği takdirde Manchester United-Bayern maçın ne olursa olsun Galatasaray gruptan çıkar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kopenhag’ta bir galibiyette Galatasaray’a kesin olarak gruptan çıkartıyor. Yani beraberlik de kötü bir sonuç değil.

  YENİLİRSE

  Galatasaray yenilirse o zaman Manchester United, Galatasaray 2 puan önüne geçer. Kopenhag'nın da bu akşam oynayacağı maçı bilemiyoruz. Oradan puan çıkarttırsa o zaman Galatasaray son Kopenhag maçının zaten yenemediği takdirde muhtemelen gruptan tamamen elenir.

  Yenerse Kopenhag kesin geçer. Bu arada Galatasaray kimi yenerse onu kesin geçer. Bugün Manchester yenerse Manchester’ı, son maçta Kopenhag'ı yenerse Kopenhag'ı kesin olarak geçiyor. Galatasaray’a bir beraberlik daha gerekecek. Yani 4 puan lazım öyle gözüküyor.

  Okan Hoca Bayern'e karşı kazanmayı çok istedi, çok efor sarf etti ve mücadele etti. Keşke o maçtan bir puan düşünebilseydi. Galatasaray belki o bir puanı alırdı. O zaman şu andan çok daha farklı bir tablo çıkardı.

  Aynı şey bu akşam içinde geçerli. Manchester United, Galatasaray yenerse çok iyi. Yani son maçta Galatasaray'a muhtemelen bir beraberlik yetecek. Yenemediği takdirde bugün berabere bile kalsa son maçta da Kopenhag’a da berabere kalsa, Galatasaray’ın bu gruptan çıkma şansı var ihtimali var. Çünkü Bayern ikisini de yenebilir.

  ŞAMPİYONLAR LİGİ Mİ? UEFA MI?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Açıkçası UEFA’daki takımlar fena değil. Galatasaray UEFA’ya kalırsa finale kadar gider mi? Evet, yani Şampiyonlar Ligi’ne göre UEFA’da Galatasaray’ın yürüme şansı çok daha fazla. Bu da bence önemli.

  Yani UEFA’ya kalırsa Galatasaray orada çok güzel işler de yapabilir. O nedenle ikincilik kadar üçüncülük de önemli. Öyle düşünmek lazım. Benim gönlüm yine ikinci olup bu gruptan çıkmasından yana ama olmasa da bu akşam Okan Hoca bu stratejiyi bütün futbolcular herhalde biliyordur. Bugün Galatasaray kazanamasa da kaybetmemeli, bu çok önemli. Galatasaray berabere kalırsa da bence şansı ciddi olarak devam edecek.

   

   

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow