Pele böyle hatırlanıyor!

Pele böyle hatırlanıyor!

Futbolun Kralı Pele, 82 yaşında hayatını kaybetti. Efsanevi ismin ölümü, futbolseverlerde büyük üzüntü yarattı. Messi ve Ronaldo gibi yıldızlardan Amerikan Uzay Ajansı NASA'ya kadar birçok farklı kişi ve kuruluş, futbolun en çok tanınan ismini andı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Futbol tarihinde üç dünya kupası kaldıran tek isim Pele, 82 yaşında hayatını kaybetti. Başta memleketi Brezilya olmak üzere tüm dünya yasta.

Pele'nin hayatını kaybetmesinden sonra Brezilya'nın Sao Paulo şehrinde gökdelenlere görüntüleri yansıtıldı. Rio De Janeiro'nun sembolü olan Hz. İsa Heykeli de Pele anısına aydınlatıldı. Hükümet, ülkede üç gün ulusal yas ilan etti.

Pele'nin ölümüne futbol dünyasından da taziyeler geldi.

Brezilyalı yıldız Neymar Junior, "Futbolu sanata çevirdi" paylaşımı yaptı.Dünya Kupası'na damga vuran Kylian Mbappe ise "Futbolun Kralı aramızdan ayrıldı ama mirası hiç unutulmayacak" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamıYaşayan en iyi futbolcular arasında kabul edilen Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo'dan da Pele paylaşımları geldi.

Messi, "Huzur içinde yat" başlığıyla Pele ile fotoğraflarının olduğu bir paylaşım yaptı.Ronaldo ise, "Asla unutulmayacak ve anısı biz futbolseverlerin içinde sonsuza kadar yaşayacak" ifadelerini kullandı.Amerikan Uzay Ajansı NASA bile Pele'yi unutmadı. "Güzel Oyun'un Kralı'nın vefatını anıyoruz" başlığıyla, Brezilya'nın renklerini taşıyan bir galaksi paylaştı.Pele'nin naaşı, yeni yıldan sonra Brezilya'da halkın ziyaretine açılacak. Efsane futbolcu, daha sonra büyük bir cenaze töreni ile toprağa verilecek.

Brezilyalı efsane futbolcu Pele hayatını kaybetti

Brezilyalı efsane futbolcu Pele hayatını kaybetti