hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Şampiyonlar ligi kupası sahibini bekliyor! TFF Başkanı CNN TÜRK'te

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  İstanbul cumartesi günü şampiyonlar ligi finaline ev sahipliği yapacak. Dev final öncesi artık son hazırlıklar yapılıyor. Şampiyonlar ligi kupası ise Yenikapı’da sergileniyor. Detayları CNN TÜRK Muhabiri Ümit Uzun, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Nefesler tutuldu. Şampiyonlar Ligi Finali için geri sayım başladı. Kupa, İstanbul'da görücüye çıktı.

  Final için İstanbul'a 60 binin üzerinde futbolsever gelecek. Bu da büyük turizm geliri demek. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, 100 milyon doların üzerinde turizm geliri beklediğini söyledi.

  Büyükekşi, “Dünyanın gözü burada olacak. Milyarlarca insan televizyonda seyredecek. Gerek turizm açısından gerekse Türkiye'nin tanıtılması açısından son derece önemli. İki takımın kaptanının da Türk olması bize ayrıca gurur veriyor. Özellikle sadece Türk değil, Hakan Çalhanoğlu aynı zamanda milli takımımızın kaptanı, 4 gözle bekliyoruz. Fair-play içerisinde oynanan bir maç olmasını istiyoruz. Gelen seyircilerin minimum 2 bin dolar harcayacağını hesap edersek, stadımızın 72 bin misafir alacak kapasitede. Onun için 100 milyon doların üzerinde bir gelirin gelmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Her noktasında Şampiyonlar Ligi Finali havası esen İstanbul, artık maçın başlama saatini bekliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow