Serena Williams raket kırdı, hakemle tartıştı

Serena Williams raket kırdı, hakemle tartıştı

Teniste sezonun son Grand Slam turnuvası ABD Açık'ın tek kadınlar finalinde Naomi Osaka şampiyon oldu. Karşılaşmaya Williams ile sandalye hakemi Ramos'un tartışması damga vurdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

New York'ta düzenlenen turnuvanın tek kadınlar finalinde, dünya klasmanında 20'nci sırada bulunan Japon Naomi Osaka, 17'nci sıradaki Amerikalı Serena Williams ile karşı karşıya geldi. Toplam 1 saat 19 dakika süren maçta Williams'ı 6-2 ve 6-4'lük setlerleyenerek ABD Açık'ın şampiyonu olan Osaka, kariyerindeki ilk grand slam turnuvasını kazandı.

20 yaşındaki Osaka, ayrıca tenis tarihinde bir Grand Slam turnuvası kazanan ilk Japon oyuncu oldu. Osaka zaferinin ardından yaptığı konuşmada, gözyaşlarına hakim olamayarak "Herkesin Serena'yı desteklediğini biliyordum. Maçın böyle bitmesine üzüldüm. Herkese maçı izledikleri için teşekkür ederim. Annem benim için çok fedakarlıkta bulundu" ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Osaka, şampiyonluğunun ardından 3,8 milyon dolar para ödülünün sahibi oldu.

Williams'ın ikinci sette maçın sandalye hakemi Portekizli Carlos Ramos ile girdiği tartışma müsabakaya damgasını vurdu. Fransız antrenörü Patrick Mouratoglou'dan taktik aldığı iddiasıyla hakem Ramos'tan uyarı alan Williams'e, birkaç dakika sonra sayı kaybedince raketini yere vurduğu için ikinci kural ihlalinden dolayı 15 sayı ceza verildi. Bunun ardından sandalye hakeminin bulunduğu bölüme yürüyen Williams, ilk kural ihlaliyle ilgili olarak Ramos'a "Ben antrenörümden taktik almadım. Hayatımda hiç hile yapmadım. Bana bir özür borçlusun. Hile yaparak kazanacağıma,kaybetmeyi tercih ederim" diye konuştu.

Williams, daha sonra oyun arasında kenarda otururken Ramos'a "Bana özür borçlusun. Özür dilediğini söyle. Benden bir sayı çaldın. Bu yüzden hırsızsın da" ifadelerini kullandı. Bunun üzerine Ramos, Williams'a üçüncü kural ihlalini verdi. Üçüncü kural ihlali "oyun cezasına" neden olduğu için ikinci sette durum Osaka'nın lehine 4-3'ten 5-3'e geldi. Bunun ardında ABD Açık'ın iki yetkilisi sahaya girerek Williams ile konuştu. Williams ise yetkililerden birine "Bu adil değil" dedi. Williams'ı destekleyen seyirciler, Ramos'u müsabaka sonuna kadar yuhaladı.