None

Bursalı öğrenciler "Simitmatik" icat ettiler

Bursalı öğrenciler "Simitmatik" icat ettiler

Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi"nde en yeni teknoloji ürünleri görücüye çıktı. Üniversitelerin teknokentlerinde, liselerde geliştirilen projeler, teknoloji firmalarının ürünleri standlarda yerlerini aldı. CNN TÜRK Muhabiri Cansel Kiraz ve kameraman Güngör Yılmaz, öğrenciler Sezgin Koç, Metehan Şen, İrfan Güven Çömezoğlu ve öğretmen Recep Semih Aydın'la konuştu, detayları aktardı.

Artık açıkta satılan simit tarihe karışacak. "Simit hijyenik mi, satıcının eldiveni var mı?" diye düşünmeyeceksiniz. İster bozuk para atarak, ister kredi kartı kullanarak simit almanız mümkün olacak. Bursa Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin icat ettiği makinenin adı da "Simitmatik" olacak. Görüntüler, Mimarlar ve Mühendisler Grubu 4. Ar-ge ve İnovasyon Zirvesi'nden.

Savunma sanayinin en yeni ve dikkat çeken ürünleri, teknokentlerde ve liselerde geliştirilen projeler, teknoloji ve inovasyonun son örnekleri bu zirvede buluştu. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'ndaki zirvede yer alan standlarda teknolojinin en yenileri sergilendi.