Facebook ile ilgili yeni iddia: Telefonları dinliyor

Facebook ile ilgili yeni iddia: Telefonları dinliyor

Kişisel verilerin diğer taraflarla paylaştığını kabul eden Facebook, yeni bir skandal ile gündemde. Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook'un kullanıcılarının geleceğini de tahmin etmeye yönelik girişimlerde bulunduğu iddia edildi. Şirketin bunu kullanıcılarının cep telefonlarını dinleyerek yapacağı açıklandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kişisel verilen paylaşımıyla ilgili skandala imza atan Facebook'un, kullanıcılarının telefonlarını dinleyerek geleceklerine yönelik adımlar atmak için girişimlerde bulunduğu iddia edildi.

Ortam dinlemesi ile gelecek tahmini 

New York Times gazetesinde yer alan habere göre; kullanıcıların site haricindeki hareketlerini takip etmek amacıyla adımlar atıyor. Facebook'un bunu kullanıcıların cep telefonlarınından ortam sesini dinleyerek yapacağı iddia edildi. Bu sayede dünyaca ünlü sosyal medya ağı, televizyonda izlediklerimiz hakkında bile bilgiye sahip olabilecek. Üstelik Facebook, 2012 yılından bu yana bunun için yazılımlar üretiyor ve bunların patentini alıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

New York Times'a göre Facebook doğum, evlilik, işe başlama ve ölüm gibi hayatımızdaki en önemli bilgileri elde ediyor. Daha sonra patentini alıyor, geleceğimizi tahmin etmeye çalışıyor.

Facebook'un kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg, geçtiğimiz aylarda kişisel verilerin paylaşılmasıyla ilgili ABD Senatosu'na ifade vermiş ve suçlu olduklarını kabul etmişti.