hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kullanıcılar yönlendiriliyor mu?

  Sosyal medya şirketleri kullanıcılara sansür uygulayabilir mi? Bu soru son zamanlarda dünyanın tartışma konusu. Sosyal medya uzmanları, toplumsal olaylardan seçimlere kadar sosyal medya şirketlerinin birçok alanda yönlendirici etkisinin bulunduğunu belirtiyor. Peki, yerli platformlar sorunun çözümü için etkili olur mu? CNN TÜRK Muhabiri Serdar Er, detayları Bilişim Uzmanı Doç. Dr. Ali Murat Kırık ve Kastamonu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tunay Kamer'le konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Toplumsal olaylardan siyasi seçimlere, terör propagandasından yalan habere sosyal medya platformları birçok alanda etkili oluyor. Sosyal medya mecralarındaki sansür ve yönlendirme adımları, bazı olayların ortaya çıkmasıyla dünya kamuoyunun gündemine oturdu. Kullanıcılar uygulamaların güvenirliğini sorgulamaya başladı.

  Peki, uluslararası sosyal medya şirketlerinin bu uygulamalarına karşı yerli platformlar sorunu çözebilir mi? CNN TÜRK Muhabiri Serdar Er, detayları Bilişim Uzmanı Doç. Dr. Ali Murat Kırık ve Kastamonu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tunay Kamer'le konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow