Twitter'dan tepkiler üzerine yeni karar

Twitter'dan tepkiler üzerine yeni karar

Twitter altı aydan uzun zamandır kullanılmayan milyonlarca hesabın silineceğini duyurmuştu. Platform tepkiler üzerine geri adım attı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sosyal paylaşım platformu Twitter gündemde... Platform önce aktif olmayan hesapları sileceğini açıkladı, bu açıklamadan kısa bir süre sonra ise geri adım attı.

TEPKİLER ÜZERİNE YENİ KARAR

Twitter altı aydan uzun zamandır kullanılmayan milyonlarca hesaba 11 Aralık tarihi itibariyle giriş yapılmazsa bu hesapların silineceğini duyurmuştu. Şirket dünyanın dört bir yanından tepkiyle karşılaştı. Bunun üzerine kararından vazgeçti.

ÖLEN KULLANICILARIN HESAPLARI ANITA DÖNÜŞTÜRÜLECEK

Karara en çok tepki gösterenler, yakınlarını kaybedenler olmuştu. Çok sayıda kullanıcı kaybettikleri yakınlarını anmak için hesapların bir vesile olarak kullanıldığını belirtmişti. Tüm bu tepkiler Twitter için yeni bir fikir oluşturdu. Şirket, hayatını kaybeden kullanıcıların hesaplarını bir anıt haline getirmek için yöntem arayışına girdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İngiliz BBC televizyonuna göre Twitter, ölen insanların platformun yeni gizlilik politikasına onay veremeyecek olması nedeniyle böyle bir karar alacaktı. Twitter yönetimiyse Avrupa Birliği'nde uygulamaya konan verilerin korunması yasasını gerekçe gösteriyor.

Eylül ayında açıklanan verilere göre sosyal paylaşım platformu Twitter'ın, 145 milyon kullanıcısı var.