Son Dakika

NTT DATA Business Solutions Türkiye ve MENA CEO’su Dr. Abdülbahri Danış: “Dünyanın dört bir yanında projeler yapıyoruz”

A A

29.06.2021 - 17:58 Son Güncelleme:

Japonya merkezli dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan NTT DATA Business Solutions 131 binden fazla çalışanı ile her yıl 20 milyar dolardan fazla ciro elde ediyor. NTT DATA Business Solutions Türkiye ve MENA CEO’su Dr. Abdülbahri Danış ile şirketin global yetkinliklerini, yerel deneyimlerle birleştirme yöntemlerini ve bu doğrultuda ortaya çıkan projeleri görüştük.

Dünyadaki en büyük teknoloji şirketlerinden biri olduğunu belirten NTT DATA Business Solutions Türkiye ve MENA CEO’su Dr. Abdülbahri Danış, Japonya merkezli bir şirket olarak Türkiye’de 2012 yılında faaliyet göstermeye başladıklarını ifade etti.

“ŞU ANDA 1.400 KİŞİLİK BİR EKİP HALİNE GELDİK”

Dr. Abdülbahri Danış, o zaman yaklaşık 100-150 kişi olduklarını, şu an ise 1.400 kişilik bir aileye ulaştıklarını söyledi. Dr. Danış sözlerine şöyle devam etti: “Biz dijital dönüşüm ve teknoloji projelerini hayata geçiriyoruz. Türkiye’deki büyük grup şirketleri ile yenilikçi teknolojileri buluşturuyoruz. Aynı zamanda pek çok KOBİ’nin yol arkadaşıyız. Dünyanın her yerinde Türk danışmanlarımız ile birlikte projeler gerçekleştiriyoruz. ABD’de, İngiltere’de, Norveç’te, Japonya’da, Birleşik Arap Emirlikleri’nde, Çin’de yani dünyanın dört bir yanında projeler yapıyoruz” dedi.

"BİZ GENÇLERE ÇOK GÜVENİYORUZ"

NTT DATA Busines Solutions Türkiye’nin kariyerinin başındaki gençler için düzenlediği One Talent projesinden de bahseden Dr. Abdülbahri Danış, her yıl yeni mezun, başarıya aç, öğrenmeye hevesli, dünyayı feth etmeye aday gençleri bünyelerine kattıklarını söyledi. Dr. Danış, bu yıl bu program çerçevesinde 150 gencin NTT DATA Busines Solutions Türkiye’de çalışmaya başladığını kaydetti. NTT DATA Business Solutions Türkiye ve MENA CEO’su Dr. Abdülbahri Danış, sözlerine şöyle devam etti: “Biz gençlere çok güveniyoruz. Bütün dünyada bu işin liderliğini yapacak gençlere ihtiyacımız var. Yeni arkadaşlarımızı yenilikçi teknolojileri uygulayabilecekleri, gerçek projelerle birlikte kendilerini geliştirebilecekleri bir deneyime davet ediyoruz. Bu sene 4 binin üzerinde bir başvuru aldık. Bu süreçte çok ince eleyip sık dokuyarak birbirinden değerli genç yetenekleri bünyemize kattık”.

2020 YILINDA 430 MİLYON TL CİRO

NTT DATA Business Solutions Türkiye ve MENA CEO’su Dr. Abdülbahri Danış ayrıca 2020 yılını 430 milyon TL’lik bir ciro ile kapattıklarını, her sene ortalama yüzde 40 büyüdüklerini amaçlarının bu büyümeyi devam ettirmek olduğunu sözlerine ekledi.

NTT DATA Business Solutions Türkiye web sitesine gitmek için BURAYA TIKLAYIN

*İlandır