hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  TEKNOFEST roket yarışması devam ediyor... Bakan Kacır ve Selçuk Bayraktar CNN TÜRK'e konuştu

  KAYNAK DHA, CNN TÜRK

  Havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST devam ediyor. Bugün roket yarışmasının final etabı var. CNN TÜRK Muhabiri Nisan Korkmaz, detayları Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve Baykar Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar'la konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Aksaray'da Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST Roket Yarışması Final Etabı'na katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Selçuk Bayraktar açıklamalarda bulundu. Bakan Kacır, "30 Ağustos'ta Ankara'da 8. TEKNOFEST'i düzenleyeceğiz. Ankara'da bir ilke imza atacağız. Bu defa sergi alanlarının büyük kısmını TEKNOFEST'ten doğan girişim fikirlerine ayırdık. Bu yarışmalardan kendi girişimlerini kuran ve hedefleyen gençlerle milletimiz buluşacak. Bir girişim yarışmasını bu vesileyle TEKNOFEST'te gerçekleştireceğiz. Tüm milletimizi Ankara'daki TEKNOFEST'e bekliyorum. Zafer Bayramı coşkusunu TEKNOFEST'te birlikte yaşayalım diyorum. Ankara'nın kayıt sayıları İstanbul'un üzerinde gidiyor. Muazzam bir ilgi olacaktır. Kim derdi ki Türklerin ürettiği İHA'lar dünyanın en iyisi olacak. Kim derdi ki Türkler uydularını kendi imkanlarıyla üretip uzaya gönderecekler" dedi.

  TEKNOFEST roket yarışması devam ediyor... Bakan Kacır ve Selçuk Bayraktar CNN TÜRKe konuştu

  Selçuk Bayraktar ise, "Sadece bilim insanları değil, geleceğin mimarları, mühendisleri ülkemizi müreffeh kılacak. Sadece karada değil, mavi vatanda, gök vatanda. Gök vatanın da ötesinde uzayda. Ülkemizin egemenliğini, yol haritasını çizecek gençler burada, aramızda. Tuz Gölü'nün ortasında , sıcakta günlerdir burada roketlerini montajlıyorlar 3 saniyelik atış için. Yapılamaz diyenleri yapıyorlar. Roketsan başta olmak üzere tüm paydaşlarımıza şükranlarımı iletiyorum" diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TEKNOFEST roket yarışması devam ediyor... Bakan Kacır ve Selçuk Bayraktar CNN TÜRKe konuştu

  Bayraktar, "Ben genç kardeşlerime iddialarını hep yüksek tutmalarını tavsiye ediyorum. Asla doğruluktan, doğru ahlaktan ayrılmasınlar" ifadelerini kullandı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow